Peugeot dosáhl v prodeji nových vozů opět přes šest procent podílu na trhu

V říjnu překonal Peugeot v České republice v rámci podílu na trhu počtvrté za sebou hranici šesti procent, přičemž počet registrovaných vozů činil 1.176 automobilů, což je o 124 více než ve stejném období loňského roku. I přes mimořádně komplikovanou situaci vyvolanou omezením prodejních aktivit se Peugeotu v říjnu podařilo registrovat 646 osobních a 530 lehkých užitkových vozů a s celkovým tržním podílem 6,33 procent obsadit čtvrtou pozici v žebříčku automobilek.

Skvělý říjnový výsledek je kombinací vysokého počtu objednávek, které jsme nashromáždili ve třetím čtvrtletí, a velké fleetové zakázky na užitkové vozy. Naše koncesionářská síť je ve srovnání s jarními měsíci, kdy bylo stejně jako nyní naše odvětví postiženo prodejními omezeními, mnohem dál a výrazně efektivnější, zejména co se týče on-line komunikace se zákazníky,“ říká ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.

Nejprodávanější užitkový vůz

Celkově za prvních deset měsíců letošního roku registroval Peugeot v České republice 9.425 vozů, což představuje podíl na trhu 5,27 procent a čtvrtou pozici v žebříčku automobilek. Z hlediska osobních vozů Peugeot obsazuje šesté místo, trhu lehkých užitkových vozů však jednoznačně dominuje a svému nejbližšímu soupeři se v říjnu ještě více vzdálil. Se současným náskokem 681 vozů se cíl Peugeotu získat opět titul „Nejprodávanější značka užitkových vozů v ČR“ přiblížil takřka na dosah.

V čele zájmu je SUV 2008

Nejúspěšnějším osobním modelem značky Peugeot v České republice je i letos Peugeot 2008. S 1.813 vozy registrovanými v letošním roce je druhým nejprodávanějším malým SUV v ČR, přičemž v rámci svého segmentu (B2) je na páté pozici. O jednu příčku lépe, tedy na čtvrtém místě, se umisťuje v rámci malých elektromobilů s devatenácti registrovanými vozy. Peugeot e-2008 si vede nejlépe i z řady vozů značky Peugeot vybavených elektromotorem (elektrické a plug-in hybridní), následuje plug-in hybrid 3008 s patnácti a e-208 s deseti registrovanými vozy.

Výhodné financování Live!

Zájem o naši produktovou nabídku je stále velmi vysoký, což nás těší,“ uvádí ředitel značky Peugeot Marco Venturini. „Od listopadu navíc rozšiřujeme značkové financování Live!, které jsme dosud poskytovali pouze k modelům Peugeot 208 a 2008, i na další řady, konkrétně 108, 308 a Rifter. Klient s tímto financováním získá reálnou slevu 10 000 Kč. Konec roku vidím z hlediska prodejů optimisticky, přestože čelíme velmi obtížným podmínkám, ať už ve vztahu k prodejním omezením, tak vzhledem k nedostatečné produkci továren, z nichž některé stále nemohou fungovat na 100 procent své výrobní kapacity,“ dodává Marco Venturini.

Text: Bohumil Brejžek
Foto: Bohumil Brejžek a archiv Peugeot

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...