Peugeot spustil novou internetovou platformu, průvodce světem elektromobilů

Elektrické a plug-in hybridní vozy si v rámci modelové řady Peugeot budují stále významnější pozici a rok 2020 lze z hlediska elektrických a plug-in hybridních vozů této značky považovat za přelomový. V tomto roce totiž uvedl Peugeot na český trh osm modelů poháněných elektromotorem. V lednu to byly dva malé elektromobily Peugeot e-208 a e-2008, na podzim se pak řada čistě elektrických vozů rozrostla o Peugeot e-Traveller a e-Expert. Od začátku loňského roku jsou v prodeji také čtyři modely s plug-in hybridním pohonem: 3008, 508 a 508 SW Hybrid a 3008 Hybrid4. Celkově Peugeot v ČR v loňském roce registroval 43 elektrických a 25 plug-in hybridních vozů.

PeugeotElektromobilita.cz

Rychlý rozvoj elektromobility s sebou přináší mnoho aspektů, které jsou pro klienty zcela nové. Pro snadnější orientaci v této oblasti značka Peugeot spustila v Česku internetovou platformu PeugeotElektromobilita.cz, jejímž cílem je zpřístupnit současným i budoucím uživatelům těchto vozů svět elektromobility a poskytnout jim užitečné rady a řešení. Uživatel na ní najde kromě přehledného katalogu modelů i příslušné kontaktní informace a řadu praktických doporučení k provozu vozidel i doplňkovým službám.

Zjistí zde například mnoho užitečných informací k dobíjení vozu, včetně tarifů a přístupu k aplikaci FUTUR/E/GO umožňující dobíjení ve veřejných stanicích skupiny ČEZ. Pro uživatele využívající této možnosti dobíjení navíc značka Peugeot vytvořila akční nabídku Kredit 10 000 Kč. Akce platí pro prvních 100 zákazníků, kteří získají pro svůj vůz dobíjení v hodnotě 10 000 Kč ve více než 450 dobíjecích stanicích ČEZ. Dále lze prostřednictvím těchto stránek konzultovat nabídku dobíjecích kabelů a Wallboxů, nebo si sjednat návštěvu specialisty, který provede u klienta doma analýzu možností dobíjení. PeugeotElektromobilita.cz pomůže uživateli také při nákupu a zajištění instalace Wallboxu.

Rozsáhlé asistenční služby

Důležitou oblastí, které musí uživatel elektromobilu věnovat zvýšenou pozornost, je dojezd. Na stránkách PeugeotElektromobilita.cz jsou proto ke stažení informace o faktorech ovlivňujících dojezd, dobách dobíjení jednotlivých modelů apod. Tato specifika byla zohledněna i v poskytování asistenčních služeb. Noví zákazníci značky Peugeot mají po dobu šesti měsíců od nákupu vozu nárok na odtah zdarma v případě vybití trakční baterie. O klienty, kteří uzavřeli servisní smlouvu, pak bude takto postaráno po celou dobu trvání smlouvy, přičemž právo na bezplatný odtah platí v rozsahu dvakrát za rok. Klienti si také mohou na dlouhé cesty za zvýhodněných podmínek vypůjčit automobil se spalovacím motorem. Tato služba je zajišťována prostřednictvím koncesionářské sítě Peugeot.

Kromě stránek PeugeotElektromobilita.cz má elektro-motorista ještě další nástroje, které mu usnadňují každodenní používání vozu. Jedná se například o bezplatný a časově neomezený přístup k souboru konektivních služeb e-Remote Control sloužících k propojení vozu s mobilním telefonem a následné plánování dobíjení vozu, zapnutí topení či klimatizace v kabině vozu před jízdou, získání informací o dojezdu a podobně.

Bohumil Brejžek
Foto: Peugeot

You may also like...