Pirelli a BMW Group uvedly na trh inovovanou verzi pneumatiky P Zero Winter 2

Pirelli a BMW Group společně představily nové 20palcové pneumatiky P Zero Winter 2 pro BMW řady 7, které se zaměřují na dojezdové schopnosti, uznané evropským označením valivého odporu „třídy A“. Tato spolupráce nastavuje nové měřítko zejména u pneumatik pro plně elektrické vozy a nabízí řidičům výjimečný zážitek z jízdy s prodlouženým dojezdem, nekompromisním komfortem a vynikajícím výkonem v zimních podmínkách na různých površích.

V souladu s nejvyššími standardy kvality a technologie

Všechny pneumatiky BMW Group jsou vyvíjeny speciálně pro modely BMW v souladu s nejvyššími standardy kvality a technologie, a proto získaly specifickou značku BMW Star-Mark jako pečeť schválení. Ta zaručuje, že pneumatiky na modelech BMW Group splňují přísné požadavky stanovené BMW a vykazují optimální výkon a bezpečnost. To je v souladu se strategií Pirelli Perfect Fit, jejímž cílem je vyvíjet specifické pneumatiky pro vozy, kterými mají být vybaveny.

„V porovnání s letními pneumatikami mají ty zimní vliv na dojezd vozu, protože je charakterizuje vyšší valivý odpor díky směsi a dezénu běhounu. Ten je navržen tak, aby poskytoval přilnavost na zasněženém a mokrém studeném asfaltu. Valivý odpor pneumatiky popisuje sílu potřebnou k valivému pohybu, což přímo ovlivňuje dojezd vozidla,“ doplňuje Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Vývoj nových 20palcových pneumatik ve spolupráci s Pirelli tyto nevýhody kompenzuje, což má za následek prodloužení dojezdu plně elektrického BMW řady 7 až o 50 kilometrů ve srovnání se standardní zimní pneumatikou. Technologické pokroky u pneumatiky Pirelli P Zero Winter 2 lze přičíst významným průlomům, zejména v oblasti dezénu a směsi běhounu

Posouvání hranic technologie

Tato novinka od Pirelli a BMW Group je sladěna s jejich cíli v oblasti udržitelného rozvoje tím, že využívá obnovitelné materiály všude tam, kde je to technicky vhodné, a snižuje se tak CO2 stopa výrobních závodů obou firem. Toto partnerství prezentuje společnou vizi Pirelli a BMW Group ve směru ekologicky uvědomělé mobility a jejich odhodlání dále posouvat hranice technologie pneumatik. Pneumatika bude k dispozici pro BMW řady 7 od srpna 2024. Cílem je zavést tuto novou technologii i u dalších budoucích modelů BMW, počínaje novým BMW X3 v druhé polovině roku 2024.

You may also like...