Pirelli patří mezi 1 % nejlepších společností v Ročence udržitelnosti S&P Global 2024

Společnost Pirelli opět potvrdila své postavení mezi nejlepšími společnostmi v oblasti udržitelnosti na celosvětové úrovni a získala kvalifikaci TOP 1 % – jako jediná v odvětví automobilových komponentů na celosvětové úrovni. Jde zároveň o nejvyšší úroveň uznání v Ročence udržitelnosti 2024, kterou vydává společnost S&P Global na základě analýzy profilů udržitelnosti 9 400 společností.

„V Pirelli jsme si stanovili externě ověřené, vědecky podložené cíle snižování emisí uhlíku v celém hodnotovém řetězci. Od návrhu po materiály, od procesu po výrobek, v souladu s opatřeními potřebnými k udržení globálního oteplování do 1,5 stupně Celsia. Od roku 2015 jsme snížili emise z výroby o 41 % díky přechodu na elektřinu z obnovitelných zdrojů. Již v roce 2022 jsme ze 74 % využívali právě pouze tu,” dodává Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Uspokojivý výsledek následuje po skóre, které Pirelli získala v hodnocení udržitelnosti podniků v roce 2023 v rámci indexů udržitelnosti Dow Jones společnosti S&P Global. V něm společnost obsadila první místo v sektorech automobilových součástek a automobilového průmyslu v rámci indexů Dow Jones Sustainability World a Europe, a to se skóre 84 bodů (revidováno z původních 83 bodů).

Marco Tronchetti Provera, výkonný místopředseda představenstva a generální ředitel společnosti Pirelli, k tomu uvedl: „Získat i letos uznání jako jedni z lídrů v Ročence udržitelnosti, to potvrzuje schopnost společnosti Pirelli integrovat svou strategii udržitelnosti napříč celým hodnotovým řetězcem. Těchto konkrétních výsledků a náročných cílů lze dosáhnout pouze s nasazením všech.“

You may also like...