Písničkářka Marjari vydává debutovou desku Hey Girl

Českobudějovická indie písničkářka Marjari přichází po loňském EP a několika singlech s první dlouhohrající deskou nesoucí název Hey Girl, na níž je doprovázena dvoučlenou kapelou, se kterou v poslední době Marjari vystupuje i živě. Deska vyšla 21.10. pod hlavičkou labelu Dayspeed Music.

Stejně jako v předchozí tvorbě i zde autorka vychází z osobních zážitků, pocitů a nálad, deska tak nabízí devět intimních písní, které i přes jednotný autorský rukopis a podmanivý hlasový projev dominující celé desce přinášejí rozmanitou paletu nálad a atmosfér od jemných a romantických, přes melancholické a zasněné až po temnější a tvrdší písně.

Písničky zobrazují převážně moje vztahy jak k mužům, přátelům tak i ke mně samotné. Většinu songů jsem napsala na přelomu podzimu a zimy minulého roku, často jsem se v tu dobu setkávala s obtěžováním cizími muži, což se promítá ve většině písniček na albu,“ popisuje vznik alba sama Marjari. „Jsou tam songy ponurejší, spojené se stavy úzkostí a naštvání, ale i veselé. Například Caring Me Beautifully je taková óda na přátelství, kterou jsem sice napsala v těžkých dnech, ale cítila jsem obrovskou vděčnost za to, jaké lidi okolo sebe mám. Ústřední Hey Girl je pak písnička pro všechny holky a ženy, který si někdy prošly obtěžováním nebo dokonce znásilněním,“ doplňuje Marjari, vlastním jménem Martina Činátlová.

Album vznikalo během roku 2022 v Megahit Lair Studiu za producentského dohledu Daniela Šubrta, který se na skladbách podílel aranžérsky i jako hostující hráč.  „Od začátku až do konce byla práce na týhle desce čirá radost, všechno šlo tak nějak samo a přirozeně, veškerý aranže chodily z první samy a nad ničím se nemuselo moc přemýšlet. Věřím, že je to na výsledku znát,“ popisuje vznik tvorby desky Daniel Šubrt, který je rovněž hlavou labelu Dayspeed Music, pod kterým album vychází.

K vydání desky plánuje Marjari spolu se svou doprovodnou kapelou ve složení Vlastimil Nohejl (basa) a Ondřej Škoch (bicí) dva koncerty, na kterých bude album pokřtěno:

11.11.2022 – České Budějovice – Žižkárna
FB event: facebook.com/events/431293579104557

30.11.2022 – Praha – Café v lese
FB event: facebook.com/events/1066670827377472

Link na album: https://bfan.link/hey-girl-3

You may also like...