Pivovar Bernard rozšiřuje podporu minipivovarů. Dostávají zdarma kvasnice, dostanou i slad

Rodinný pivovar Bernard od tohoto týdne dává minipivovarům kvasnice. Po neděli nabídne zdarma i další surovinu nezbytnou pro výrobu piva – slad. Těmito kroky humpolecký pivovar podporuje malovýrobce, na které tvrdě dopadla opatření proti šíření koronaviru.

Pro každého zájemce bude připraveno 50 kg humnového Českého sladu ve Sladovně Bernard v Rajhradě u Brna. Slad se zde vyrábí tradičním humnovým způsobem, nejlepším pro výrobu typického českého ležáku. O podporu se mohou přihlásit minipivovary s ročním výstavem do 10 tisíc hektolitrů piva do konce května.

Reakce minipivovarů na dodávky kvasnic zdarma nás inspirovaly k další pomoci. Tento obor je současnou situací opravdu tvrdě prověřován. Dokud budeme mít suroviny k dispozici, rádi se o ně podělíme,“ avizuje generální ředitel pivovaru Josef Vávra. „Příjemci si mohou vyzkoušet suroviny, které používá pivovar Bernard.

Zájemci o slad či kvasnice najdou podrobnější informace na webu www.bernard.cz v sekci Novinky.

Minulý týden nabídl Rodinný pivovar Bernard kvasnice zdarma svým dlouhodobým odběratelům. Nově podává pomocnou ruku i ostatním. „Ozývají se další minipivovary. I zde platí, že dokud budeme mít dostatečné množství kvasnic, zájemce podpoříme,“ ujišťuje Josef Vávra.

Minipivovary oživují trh

Minipivovarů bylo v ČR ke konci roku 2019 na pět stovek. Asi pětina z nich odebírá z humpoleckého pivovaru kvasnice, několik desítek používá slad z Rajhradu. Pivovar podporuje malovýrobce dlouhodobě. Spolumajitel firmy Stanislav Bernard v roce 1995 prosadil diferencovanou spotřební daň, která pomohla malým a středním průmyslovým pivovarům, následoval ale také boom minipivovarů.

Nebýt této změny, měli bychom tu dnes jen několik obřích pivovarů. Dnes je trh opravdu pestrý, v každém regionu nebo městě je nabídka jiná. Minipivovary jsou pro velké výrobce konkurencí, nutí je k lepší péči o zákazníky a kvalitu piva,“ říká Stanislav Bernard.

Před několika lety nabídnul humpolecký pivovar dodávky kvasnic minipivovarům poté, kdy je z obavy z konkurence odvrhl jeden z pivovarských gigantů. „Věříme, že naše podpora pomůže minipivovarům úspěšně nastartovat novou sezónu,“ přeje provozovatelům Stanislav Bernard.

Foto: archiv pivovaru

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...