Václav Knop ve Slunečné plave ve slivovici

Zdeněk Vacek si se svojí snachou Lídou Vackovou nemůže přijít na jméno a o naschvály u nich není nouze. Takže když se naskytne sebemenší příležitost, nenechá si ji doktor Vacek proklouznout mezi prsty. Tentokrát už ale asi přestřelil.

K Vackům má přijet natáčet štáb Receptáře prima nápadů společně s Oldřichem Navrátilem. Chtějí ukázat divákům svoji palírnu a blýsknout se před sousedy. To by ale nebyl tchán, kdyby něco skvělého nevymyslel. Přímo před celým štábem se tak vynoří ze sudu plného slivovice, kterou právě všichni pijí, a dopřává si v ní řádnou očistu. Pro herce Václava Knopa to znamenalo strávit několik hodin v sudu, a nenastydnout. „Když jsme natáčeli asi čtrnáct dní předtím, tak bylo v ateliéru příšerné horko, a v okamžiku, kdy došlo na to, že mám vlézt do sudu plného vody, tak byla neuvěřitelná zima,“ prozrazuje herec. „Celé se to připravovalo několik dní dopředu. Především se hledal sud, abych se do něj vešel, a musel vypadat jako dřevěný. Přiznám se, že malinko strach jsem měl, ale byl naplněn teplou vodou. V okamžiku, kdy jsem dotočil, bylo lepší zůstat uvnitř a nevynořit se, protože všude byla větší zima než v té vodě.

Díky tomuto natáčení se do ateliérů dostal i Oldřich Navrátil, který tam před časem trávil dny při natáčení seriálu Krejzovi. „Vzhledem k tomu, že od skončení natáčení Krejzových už uplynula nějaká doba, ani mi nepřišlo, že se vracím na stejné místo,“ a dodává, že už se tam nevyznal – a co tam tedy bylo původně? „Zkusím vylučovací metodu. Ložnice to asi nebyla, garáž také ne, veterina ani Čumpelíkovo doupě taky ne, tak snad moje dílna nebo obytná hala?“ tipuje Oldřich Navrátil, který sice neuhodl, protože tam byla pizzerie, ale na místo činu se vracel rád. „Těšil jsem se na všechny, které jsem tam mohl potkat. Nechci nikoho jmenovat, abych na někoho nezapomněl. Moc by mne to mrzelo, protože na Krejzových byla mimořádně dobrá parta kolegyň a kolegů. Na tohle natáčení vzpomínám moc rád.“

A Václav Knop, ovšem už se županem, přiznává, že mu trochu bláznivé natáčení vůbec nevadí, naopak. „Když je něco překvapivé, vždy se to lépe hraje. Takové scény jsou herecky vděčné, a je jedno, jestli se předvádím v hospodě nebo mě Lída posílá, abych už šel strašit na ulici. Myslím, že tohle byl Zdeňkův největší kousek, a nakonec si uvědomí, že to pořádně přestřelil.“ Štáb totiž kvůli jeho excesu odjede a propagace domácího lihovaru je pryč. „Po této scéně budu v trestu a neustále se Lídě omlouvám, ale není mi to nic platné,“ prozrazuje herec to, jak se budou vztahy v rodině starostů vyvíjet.

Teď, když je herec doma a práce není, přiznává, že seriál Slunečná sleduje – nenechal si ujít jediný díl. Moc se těší, až se zase začne natáčet a všichni se vrhnou do práce. „Moc mi to chybí a těším se, až si budu moc přečíst další scénáře.“

Foto:  FTV Prima

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...