Plzeňská muzejní noc 2021: Zažijte netradiční večerní atmosféru Pivovarského muzea

Pivovarské muzeum v Plzni a Plzeňské historické podzemí patří k vyhledávaným, oblíbeným turistickým cílům. Ovšem pozor, v pátek 3. září se zcela výjimečně naskytne příležitost navštívit je za soumraku a po setmění! Stane se tak v rámci Plzeňské muzejní noci 2021 – od 17 do 22 hodin a navíc za zvýhodněné vstupné: 50 Kč / osoba (děti do 6 let zdarma).

Krásné setmělé Pivovarské muzeum s unikátní expozicí si projdete samostatně kdykoliv v rámci večerní otevírací doby nebo se můžete vydat na speciální prohlídku se sladovníkem, který vás provede vždy v každou celou hodinu od 17 do 21 hodin a zaručeně pobaví celou rodinu,“ láká Anna Peřinová, vedoucí historických sbírek Plzeňského Prazdroje. Komentované prohlídky Plzeňského historického podzemí jsou v plánu od 17 do 21 hodin a z kapacitních důvodů je doporučeno vstupenky zakoupit předem online.

Součástí atraktivního doprovodného programu budou komentované prohlídky výstavy Plzeň pod zemí (v 17 a ve20 hod.) přibližující historii spletitého podzemního labyrintu. Mimo jiné zajímavosti je k vidění dosud nikdy nezveřejněný jedinečný soubor fotografií z doby oprav a archeologických výzkumů v plzeňském podzemí v 60. – 90. letech minulého století. Na muzejním dvorečku předvedou své umění pivovarští bednáři (17–21 hod.), muzejní půda se promění v dětskou dílničku se stavěním města, kreslením, čtením pohádek (17–21 hod.) a zájemci si mohou vyrobit dárky na přání – potisk triček a kšiltovek s vlastním věnováním (17–21 hod.). K poslechu a zábavě vystoupí na muzejních hradbách kapela pětatřicátého pěšího pluku FOLIGNO (17.30–18.30) a Lidová muzika z Chrástu (19–20 hod.)

 

You may also like...