Febiofest uvede oceněné filmy v letním kině v pražských Kasárnách Karlín

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest a Kasárna Karlín společně naladí diváky na vlnu letošního Febiofestu, a to ještě před jeho začátkem. Výsledkem historicky první spolupráce jsou tři projekce v letním kině na prostorném nádvoří Kasáren Karlín. Ve čtvrtek 2. září je na programu vítězná komedie loňského ročníku Volej mámu, v pondělí 6. září následuje Naděje, držitel Zvláštního uznání z hlavní soutěže, a do třetice přijde v pondělí 13. září na řadu První láska – film, který se přes všechny pokusy loni na festivalu z technických důvodů nepodařilo promítnout.

Informace o předprodeji vstupenek na www.kasarnakarlin.cz/cs/vstupenky

Volej mámu (Call mom, režie: Lisa Aschan)

Rodiče někdy čekají celý život, než jim děti poví „Děkuji“. A děti zase vytrvale čekají, až uslyší „Promiň“. Tato častá a často bezvýchodná rodinná situace inspirovala švédskou režisérku k natočení ztřeštěné komedie Volej mámu! Niki, které je 35 let, podle chování bychom jí ale hádali spíše 25, je najednou okolnostmi donucená se ohlédnout a zhodnotit všechny své dosavadní vztahy a životní rozhodnutí…

Naděje (Hope, režie: Maria Sødahl)

Anja a Tomas představují pár, jakých známe mnoho. Oba jsou ve středním věku, v plné síle, pevně spojeni dětmi a rodinou. Z jejich romantické lásky už po letech soužití mnoho nezbylo, žijí spíše vedle sebe než spolu a většinu energie dávají do své práce. Tomasův přístup už dokonce hraničí s workoholismem. Anja jako divadelní režisérka právě zažívá triumf díky premiéře nejnovějšího představení, když jí lékaři oznámí, že má fatální neléčitelný nádor a před sebou pouhé tři měsíce života. Do Vánoc zbývá jeden den, dětem nic říct nechce a jediný, o koho se Anja může opřít, je Tomas. Anja se rozhodne být silná a bojovat. Může smrtící diagnóza dát jejich rozbitý vztah znovu dohromady nebo už mezi nimi opravdu nic nezbylo? I ve chvíli, kdy jsou vaše šance minimální, naděje vždycky existuje. V hlavních rolích excelují Andrea Bræin Hovig a Stellan Skarsgård.

První láska (First Love, režie: Takaši Miike)

Mladý neúspěšný boxer a drogově závislá prostitutka se připletou k nevydařenému obchodu s drogami, který vyústí ve válku gangů. Nepravděpodobný pár se bude muset v průběhu jedné noci v Tokiu hodně snažit, aby se dožil rána. Komediální krimi drama s nádechem estetiky filmu noir volně prostupuje různými žánry a velmi otevřeně zobrazuje násilí a sex. Snímek získal nominace na několika festivalech včetně festivalu v San Sebastiánu.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...