Poradenská centra FOR ARCH 2019

(Praha) Již potřetí se v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH představí poradenská centra napříč obory tohoto odvětví. Kam jít pro radu? Ve dnech 17. až 21. září 2019 v PVA EXPO PRAHA poskytnou odborníci rady zdarma, ať už se budou týkat oken a stínící techniky, kamen a topných těles, dřevostaveb, zabezpečení, nebo nového stavebního zákona. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.  

PORADENSKÉ CENTRUM VYTÁPĚNÍ
Cech topenářů a instalatérů ČR poradí v Hale 7 například s výměnou topných zdrojů v domácnostech (snadno, rychle, úsporně, šetrně a moderně), s novinkami v oblasti využití obnovitelných energií při snižování energetické náročnosti staveb všeho druhu, především tepelnými čerpadly, řízeným větráním a v kombinaci s fotovoltaickými elektrárnami, s montáží výrobků trubek, tvarovek a armatur, k instalaci studené a teplé vody, s řešením problémů netěsnosti topení, vodovodního i plynového potrubí a dalšími.

STAVEBNÍ PORADENSKÉ CENTRUM ČKAIT
Co projednat na stavebním úřadu před zahájením stavby? Jaký je rozdíl mezi stavebním, technickým a autorským dozorem? Kdo vypracuje projektovou dokumentaci? Kdo na stavbě pohlídá kvalitu prací? Poradenské centrum ČKAIT je orientováno na stavební zákon a další předpisy ve výstavbě. Poradí i s problematikou správního řízení, dokumentace ve výstavbě, navrhování a provádění staveb, se stavebními materiály, technologiemi provádění staveb i s otázkami kolem konstrukčních řešení a dalších. Odborníky z ČKAIT najdete v Hale 1.

PORADENSKÉ CENTRUM MINISTERSTVA VNITRA ČR
Kdo navštíví v Hale 4 centrum MVČR a partnerů Policie ČR, Cechu Mechanických zámkových systémů ČR a portálu Sousedé.cz, získá informace, jak zabezpečit majetek a nemovitost. Na návštěvníky budou na stánku čekat tuzemští a evropští výrobci klíčových, zámkových a přístupových bezpečnostních systémů a produktů, kteří představí novinky, poradí a doporučí nejvhodnější řešení – pokud zájemce přinese ukázat stávající klíče od svého domova.

PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO OKNA A STÍNÍCÍ TECHNIKU
V tomto centru umístěném v Hale 3 se mimo jiné návštěvníci dozvědí, na co si dát pozor u montážní firmy při realizaci montáže oken do novostaveb i stávajících objektů. K dispozici budou i informace, jak si vybrat spolehlivého dodavatele a kdo je to Ověřená firma v oboru stínící techniky, jaký typ stínící techniky je vhodné použít k zamezení přístupu slunečních paprsků do interiéru či do vybraných prostor zahrady. Zájemci zjistí, jak stínící prvky a správný výběr oken mohou ovlivnit úspory v létě na chlazení a v zimě na vytápění. Získají informace o možnosti dotací z programu Nová Zelená úsporám na okna i na stínící techniku.

PORADENSKÉ CENTRUM V OBORU SVĚTLO A OSVĚTLOVÁNÍ
V Hale 4 budou k dispozici pro odborné rady také profesionálové z Metroluxu. Na co všechno se jich mohou návštěvníci zeptat? Například na požadavky na osvětlení bytů a domů, doporučení pro jednotlivé typy místností, na vše týkající se svítidel – výběr vhodných typů pro jednotlivé prostory. Fundované odpovědi získají i ti, kteří mají zaostřeno na světelné zdroje a vše kolem nich (volba, parametry, použití).

PORADENSKÉ CENTRUM DŘEVOSTAVEB
V Hale 5 najdou odpovědi návštěvníci, které zajímají dřevostavby, kteří řeší výstavbu rodinného domu nebo se rozhodují, s kým realizovat dřevostavbu. Anebo se potřebují poradit, jaké technologie jsou nejvhodnější pro vytápění, chlazení, konstrukci domu či cokoliv dalšího, co je dobré neopomenout při výstavbě domu. Radit budou odborníci z ADMD – Asociace dodavatelů montovaných domů, jaké řešení je nejvhodnější právě pro konkrétní situaci či projekt. V tomto centru je možné získat veškeré informace týkající se dřevostaveb.

PORADENSKÉ CENTRUM ASOCIACE BAZÉNŮ A SAUN ČR
Kdo bude potřebovat na veletrhu FOR ARCH radu s návrhem, výstavbou a provozem veřejných i rodinných bazénů, vše potřebné najde v poradenském centru Asociace bazénů a saun ČR. Profesionálové tohoto oboru budou připraveni v Hale 5 a pomoc nabídnou i mimo otevírací dobu veletrhu. Zájemcům, kteří v poradenském centru zanechají dotaz, bude elektronicky odpovězeno po veletrhu. Více informací najdete na: www.forarch.cz.

Energeticky úsporná řešení od ČEZ: Fotovoltaika s bateriemi, elektromobil nebo EPC projekty
Jak komplexně řešit energetické úspory ve vašem domě nebo jak zabránit úniku energií z budov? Návštěvníci FOR ARCH se seznámí například s fotovoltaikou na střechu s ukládáním do baterie nebo s energeticky úspornými řešeními pro budovy jako je Rudolfinum nebo Národní divadlo, realizovanými formou EPC projektů.

You may also like...