Poslední únorové knižní novinky z nakladatelství Euromedia

Poslední únorové novinky přináší detektivní žánr, horor i knihu pro zdraví. Tajnůstkáři je název nového detektivního románu oblíbené americké spisovatelky Sandry Brown, který právě vychází v nakladatelství Ikar. A jak už je u autorky dobrým zvykem, opět v něm nechybí napětí, tajemství ani milostná zápletka.

Příznivce detektivek jistě potěší i kniha Vodní meloun od českého autora Marka Otty. Děj příběhu se odehrává na pražském Smíchově a hlavními hrdiny jsou tři kamarádi, kteří se v návalu zoufalství rozhodnou vyloupit byt podivínského souseda. Netuší však, že se celá akce zvrhne a čeká je noc, která navždy změní jejich životy… 

O přízeň čtenářů se v tomto týdnu uchází i další český autor – Michal Březina. V nakladatelství Laser právě vyšel jeho nejnovější román Zlé časy, který vypráví o tak trochu jiném cestovateli časem.

Z nakladatelství Laser je také Kniha nehod od amerického autora Chucka Wendinga. Kdysi dávno se něco zlověstného a hladového procházelo tunely pod horami a uhelnými doly v Pensylvánii. A co se dělo kdysi, se nyní znovu opakuje. Román byl nominován na cenu Locus Award 2022 za nejlepší horor.

Iveta Henzelyová je známá slovenská bylinkářka a léčitelka. V nakladatelství Esence právě vychází její Bylinková škola, která není jen obyčejnou knihou o léčivých bylinkách. Přináší totiž širokou škálu informací o světě rostlin, přírodní medicíně i o fungování lidského těla. Autorka zde navíc propojuje poznatky klasické fytoterapie a tradičního léčitelství i s čínskou medicínou.  

Sandra Brown: Tajnůstkáři

Otec Arden Maxwellové před dvaceti lety beze slova zmizel. Zanechal ji a její sestru Lisu bez jakýchkoli prostředků, bez zaplacených účtů a s podivnými zvěstmi o loupeži, za niž měl být zodpovědný. Arden se nyní vrací do starého rodinného domu u jezera Caddo v Texasu, aby se postavila démonům minulosti a získala odpovědi na otázky, na které byla kdysi příliš mladá. Netuší však, že dva otcovi tehdejší kumpáni – válečný hrdina a zkorumpovaný okresní prokurátor – bedlivě sledují každý její krok…

Nový detektivní román Sandry Brown, v němž opět nechybí napětí, tajemství, ale ani milostná zápletka.

Sandra Brown (*1948) je celosvětově úspěšná americká spisovatelka, která se narodila v texaském městě Waco. Vystudovala angličtinu a literaturu, vystřídala řadu profesí: živila se jako herečka, manažerka, modelka či televizní reportérka.

Marek Otta: Vodní meloun

Poctivý smolař, bohémský student a nezaměstnaný povaleč. Právě tato nepravděpodobná trojice nejlepších kamarádů se v návalu zoufalství rozhodne vyloupit byt podivínského souseda.  Netuší však, že se celá akce zvrhne a čeká je noc, která navždy změní jejich životy…

Případ z pražského Smíchova dostává na starost policista, který se vyrovnává s nedávným rozvodem a obtížným vztahem se svou dcerou. Dokáže vyšetřování dovést do zdárného konce dřív, než dojde k další tragédii…? Citlivě napsaný příběh s detektivní zápletkou pojednává o křehkosti lidí a mezilidských vztahů a zároveň o leckdy tenké hranici mezi dobrem a zlem.

Marek Otta (*1993) prožil dětství v Kroměříži, kde navštěvoval Arcibiskupské gymnázium. Vystudoval angličtinu a mediální studia na Univerzitě Karlově v Praze. V roce 2019 debutoval románem ze studentského prostředí Příliš mladej pro život. V současné době žije ve Velké Británii.

Michal Březina: Zlé časy

Dušan Hofírek se nechal naverbovat k POST FINEM – agentuře pro cestování časem, kterou má pod palcem generál Schneider. Události na sebe nenechaly dlouho čekat a hned první úkol ho pěkně semlel. Kdo však mohl tušit, že se průzkum časoprostoru tak fatálně zkomplikuje…? A že bude třeba zfackovat Vinnetoua…?

Ve vyprávění Dušan líčí své spletité toulky chodbami dějin a také něco málo o tom, jak mu najednou ležel celý osud světa na bedrech či jak potkal skvělého přítele… Původní český román o tak trochu jiném cestovateli časem.

Michal Březina (* 1977) se narodil v Aši a aktuálně žije v Sokolově. Napsal rozverné sci-fi Měsíční deník (2016), kde již zapojil motiv cestování v čase. Sci-fi povídkami přispěl do antologií Uchovej mou duši (2018) a Vostrá krása (2019). Následoval román Do smrti daleko (2021), který obsahuje noirovou atmosféru, deštivou budoucnost a paranormální peripetie téměř schopného detektiva Billyho Cowena.

Chuck Wendig: Kniha nehod

Kdysi dávno žil Nathan v domě na venkově se svým násilnickým otcem – a nikdy své rodině neřekl, co se mu tam stalo. Kdysi dávno byla Maddie malá holčička, která vyráběla panenky ve svém pokojíčku, když uviděla něco, co neměla – a dodnes se snaží vypořádat se se svým traumatem vytvářením strašidelných soch. Kdysi dávno se něco zlověstného a hladového procházelo tunely pod horami a uhelnými doly jejich rodného města na venkově v Pensylvánii…

Nyní jsou Nate a Maddie Gravesovi manželé a se svým synem Oliverem se do svého rodného města vrátili. Jenže to, co se dělo kdysi, se nyní opakuje. Oliver potkává podivného chlapce, který se stane jeho nejlepším přítelem, ovšem s vlastními tajemstvími a zálibou v temné magii. A právě temná magie je postaví do středu bitvy dobra se zlem a boje o duši celé rodiny – a možná i o celý svět. Ale rodina Gravesových má v této bitvě tajnou zbraň: vzájemnou lásku.

Chuck Wendig je americký spisovatel, jenž se narodil v pensylván­ském městečku New Hope. Studium anglického jazyka a náboženství na Queens University v Char­lotte završil v roce 1998, a ještě než se stal spisova­telem na plný úvazek, prošel si rozmanitou přehlíd­kou různých zaměstnání – například pracoval jako vývojář RPG her pro společnost White Wolf.

Iveta Henzelyová: Bylinková škola

Bylinková škola známé slovenské bylinkářky, léčitelky a učitelky Ivety Henzelyové je určena všem, kteří chtějí porozumět léčivým rostlinám a používat je pro udržení či zlepšení svého zdravotního stavu.

„Když jsem jako malé dítě sbírala na břehu Hornádu ve Sloven­ském ráji mateřídoušku, netušila jsem, že mě bylinky budou do­provázet celý život, že jim budu rozumět více než lidem,” říká autorka.

Její Bylinková škola není jen obyčejnou knihou o léčivých bylinkách. Přináší totiž nejen rozsáhlé informace o rostlinné říši, přírodní medicíně i o fungování lidského těla, ale navíc v ní autorka i propojuje poznatky klasické fototerapie a tradičního léčitelství s čínskou medicínou. Díky ní se tak naučíte rostliny nejen znát, ale připravovat z nich také léčivé prostředky a aplikovat je při různých onemocněních.

„Záměrem knihy je nadchnout čte­náře pro svět rostlin, ukázat mu, že soužití s porozuměním a lás­kou se nemusí praktikovat jen v mezilidských vztazích, ale také ve vztahu k přírodě, zemi, vodě, ke všemu, co nás obklopuje a čeho jsme nedílnou součástí, doplňuje autorka.

Iveta Henzelyová – o mně:

Do „bylinkové školy jsem začala chodit jako docela malá holčička. Slovenský ráj byl mou první třídou. Učila jsem se poznávat rostliny, vařila panenkám bylinkové čaje a koupala je v bylinných lázních.

Když se mi narodila moje milovaná dcera, léčila jsem bylinkami všechny její dětské nemoci a tak jsem začala své teoretické znalosti přenášet do praxe. Uvařila jsem svou první mast z měsíčku, olej z levandule nebo tinkturu ze šalvěje. Moje vnitřní schopnosti komunikovat s přírodními bytostmi se ještě více pootevřely s pomocí dceřiného čistého, dětského vnímání světa.

Moje profesionální praxe se rozvíjela dost intenzivně. Po několika letech vyučování na stavební průmyslovce jsem vyhrála konkurz na ředitelku školy užitkového výtvarnictví v Košicích. Bylo to nádherných osm let strávených s mladými talentovanými lidmi. Následující tři roky však byly jedny z nejtěžších v mém životě. Strávila jsem je v parlamentu jako poslankyně a byla jsem opravdu ráda, když se mé volební období zkrátilo o jeden rok.

Po zkušenostech z vysoké politiky jsem se už do běžného zaměstnání nevrátila. Založila jsem Bylinkovou školu Matky Země a od té doby učím o tajemstvích přírody a rostlin. S radostí se setkávám se svými studenty na různých místech našeho krásného Slovenska, ale i v zahraničí.

Na jejich podnět jsem napsala knihu, kterou právě držíte v rukou. Vítejte v Bylinkové škole!

You may also like...