Praha 6 spustila sbírku aktovek a školních pomůcek „Pošli aktovku dál!“

Pošli aktovku dál, vyzývá městská část Praha 6 rodiče, jejichž děti již nevyužijí vlastní aktovky či školní pomůcky. V úřední dny tak rodiče mohou nepotřebné školní vybavení přinést na radnici a přenechat jej zde dalším školákům či jejich rodičům k vyzvednutí. Akce „Pošli aktovku dál!“ probíhá do konce září. 

Snažíme se tímto způsobem ulehčit rodičům ohledně pořizování pomůcek, hlavně aktovek, na nový školní rok. Akce vychází ze zkušeností snad každého rodiče, jemuž je líto vyhodit nebo roky doma schovávat zachovalou aktovku, kterou jejich dítě již nevyužije. Z druhé strany zase rodičům může připadat nehospodárné kupovat třeba jen na rok aktovku zcela novou. Proto organizujeme tuto výměnnou akci, která nese komunitní, sociální i ekologický charakter. Kdo již aktovku nepotřebuje, odevzdá ji u nás. Ten, kdo by ji naopak využil, si ji zase může bezplatně vyzvednout,“ vysvětluje podstatu projektu radní Prahy 6 pro sociální politiku Marián Hošek.

Aktovky, stejně jako další školní pomůcky – například penály, pracovní sešity či výtvarné a psací potřeby – je možné přinést na radnici v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu od 9 do 18 hodin, přímo do kanceláře radního Hoška (místnost č. 404). Ve stejných termínech si také rodiče mohou darované aktovky a školní pomůcky pro své děti vyzvednout. Městská část zajistí preventivní hygienická opatření, aby předané školní pomůcky byly bezpečné. 

Akce „Pošli aktovku dál“ se letos koná již třetím rokem. „Minulý rok jsme tímto způsobem vybrali přibližně sto kusů aktovek a také desítky různých školních pomůcek. Třetinu z vybraných aktovek si vyzvedli občané na radnici v průběhu akce, zbytek byl darován potřebným rodinám a dobročinným organizacím,“ přibližuje úspěch loňského ročníku radní Marián Hošek. Aktovky a školní pomůcky, které se před rokem podařilo v Praze 6 vybrat, udělaly radost například dětem z organizace Klokánek či z Azylového domu pro rodiny s dětmi v Praze 4. Další aktovky Praha 6 distribuovala sociálně znevýhodněným dětem skrze Diakonii Broumov.

Výběr a předání aktovek a školních pomůcek v rámci akce „Pošli aktovku dál!“ bude v Praze 6 probíhat do konce září. Přehled všech aktuálně dostupných aktovek a dalších pomůcek pro školáky je možné sledovat na speciální facebookové stránce projektu.

You may also like...