Praha 8 má nové odběrové místo pro testování Covid-19 u Polikliniky Mazurská

Nové odběrové místo na testování COVID-19 začne fungovat na parkovišti u Poliklinka Mazurská (ul. Mazurská 484/2, Praha 8) už od pondělí 2. listopadu. Odběry zajišťuje společnost Aeskulab.

Radní Prahy 8 schválili před dvěma týdny usnesení, kterým mohli uzavřít smlouvu o výpůjčce vhodného pozemku (konkr. parkoviště) mezi městskou částí Praha 8 a hl.m. Prahou, zastoupeným TSK. Následně mohlo dojít k uzavření smlouvy o nájmu tohoto vypůjčeného pozemku se společností Aeskulab k.s. za účelem umístění odběrového místa pro testování koronaviru. Odběrové místo u Polikliniky Mazurská bude dle smlouvy do 31.1.2021.

„Jedná se o další krok, jak přiblížit možnost testování občanům. Protestovanost občanů považujeme za základní preventivní opatření, abychom se mohli účinněji bránit dalšímu šíření nemoci COVID-19. Současné kapacity, kde se mohou lidé nechat otestovat, nejsou dostatečné, proto jsme přistoupili ke zřízení tohoto místa,“ vysvětlil vznik odběrového místa zastupitel Prahy 8 a hlavního města Prahy Radomír Nepil. „Místo jsme zvolili tak, aby nezasahovalo do provozu polikliniky a testovaní nebyli v přímé cestě s návštěvníky polikliniky. Druhé místo řešíme na parkovišti bazénu Šutka,“ doplnil radní Prahy 8 Tomáš Slabihoudek.

Provozní doba odběrového místa Mazurská:
PO – ČT          8:15 – 11:00 / 12:00 – 15:00

Seznam odběrových míst v Praze najdete na https://covid.praha.eu

You may also like...