Praha a opalování: Která místa přímo vyzývají k lenošení na dece?

Teploty dosahují ve velkoměstech tropické třicítky a nejeden milovník léta hledá místo, kde by se mohl opalovat. Konkrétně v Praze najdete takových míst hned několik. A co je na nich nejlepší? Nacházejí se v bezprostřední blízkosti bazénu! Kde se v Praze můžete opalovat?

Plavecký bazén v Podolí

Jedním z nejznámějších míst, kde se Pražané velmi rádi opalují, je bazén v Podolí. Sice je tam občas hlava na hlavě, ale když vychytáte správnou denní dobu, můžete si užít i několik hodin poklidného slunění. V Podolí najdete jak vnitřní bazén, tak i dva venkovní bazény a rozlehlou travnatou plochu, na které si můžete rozprostřít deku a naplno se oddávat chytání bronzu. A když vás to přestane bavit, odeberete se do stínu stromů nebo se skočíte zchladit do vnitřního bazénu.TIP: Během opalování nezapomínejte na ochranu kůže – pravidelně používejte opalovací krém na obličej i tělo.

Biotop Lhotka

Biotop Lhotka se nachází kousek od sídliště Novodvorská a jedná se o relativně nový komplex. Dříve tam totiž stálo tradiční koupaliště. Areál není zdaleka tak rozlehlý jako ten v Podolí a o víkendu se biotop zaplní již během ranních hodin. Hlavní dominantou je větší jezírko, které je ve středu areálu. Jeho součástí jsou také toalety, sprchy, šatny, klubovna, a dokonce stánek s občerstvením. Biotop Lhotka je skvělým místem pro rodiny s dětmi i pro osamělé milovníky opalování.

Koupaliště Petynka

Koupaliště Petynka najdete v pražských Střešovicích. Pro vášnivé plavce je k dispozici 50metrový bazén, rodiny s dětmi oproti tomu ocení skvělou dětskou sekci. A pokud fandíte nejen letním opalovačkám, ale také koupačkám, pak vás jistě zaujme tobogán s unikátním výhledem na Chrám svatého Víta. Věnovat se tam ale můžete také aquazorbingu nebo skákání na trampolíně. Zkrátka a dobře, koupaliště Petynka nabízí rozmanitý program, který vám zpříjemní opalovací pohodu.

Biotop Radotín

Biotop Radotín se nachází (jak už název značí) v Radotíně. V areálu je koupací jezero, dále biologické (čisticí) jezero, převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a toalety. Toto místo přímo vybízí k celodennímu lenošení a opalování. Možná, že si vaše srdce získá nejen v létě. K návštěvě láká také v zimních měsících. V areálu najdete i saunu, ve které můžete pohodlně relaxovat a následně se skočíte zchladit právě do jezírka.

You may also like...