Pražská kapela The Drain vydává nové album OLD BIG BAD NEW BIG GOOD

The Drain uvádí čtvrtou desku s názvem OLD BIG BAD NEW BIG GOOD. Album vychází 22. října u českého vydavatelství Dayspeed Music. Nahrávka vznikla za producentského dozoru Nèro Scartche (MYDY). Novinku natáčela čtveřice v pražských studiích Golden Hives a u frontmana skupiny Daniela Šubrta v Megahit Lair. Kapela opatřila přebal desky fotografií hudebníků na nuselském sídlišti. Rozmanité kostýmy expresivně ilustrují a nadsazují charakteristické rysy jednotlivých členů skupiny. Autory fotografií, které zachycují kontrast pop-artového glamu a sídlištní šedi, jsou čeští fotografové František Svatoš a Jakub Delibalta ze studia JAFR.

„Místo jsme našli víceméně náhodou, vzpomněl si na něj Marek den před focením, když nám padla lokace na Zahraním městě kvůli tomu, že v posledních letech tam všechny dosud šedivý paneláky zrekonstruovali a opatřili barevnou fasádou. Hledali jsme old school šedivej sídlák, kterej ale bude mít šmrnc, tohle nakonec bylo přesně ono. ,” říká frontman skupiny Daniel Šubrt.

The Drain za svou čtrnáctiletou kariéru zcestovali část Evropy. Na jejich předchozím počinu se producentsky podílel Greg Gordon, který má v portfoliu spolupráci s kapelami jako Red Hot Chilli Peppers, Oasis nebo System Of A Down. I tentokrát navázali spolupráci se zahraničním profesionálem a to Michaelem Fossenkemperem z TurtleTone Studio v New Yorku, držitelem dvou ocenění Grammy za mastering. Při volbě producenta ale kapela tentokrát zůstala v ČR a vsadila na mládí.

Po cenný spolupráci s věhlasným americkým producentem jsme chtěli zkusit změnu a oslovili jsme talentovanýho Nèra Scartche, kterýho podle mě čeká skvělá producentská budoucnost. Rozhodnutí nelitujem ani v nejmenším, Nèro si dal strašně záležet, dokopal nás k pečlivosti, což je věc, která nám občas trochu chybí a myslim, že společnýma silama se nám podařilo naplnit vytyčenej cíl, kterým bylo nahrát kompaktně znějící tvrdou přímočarou desku se současným zvukem,” popisuje Šubrt spolupráci s Nerem.

OLD BIG BAD NEW BIG GOOD se dočká pokřtění hned v několika hudebních klubech po České republice. Na koncertech bude dostupné album i na vinylech. Ten bude k dostání od 2. prosince, v současné době běží předprodej. 

Multilink alba: https://bfan.link/old-big-bad-new-big-good

Youtube videoklip 1. singlu 2 OLD 2 R’N’R: https://youtu.be/Oxv3GrfUnrM
Facebook: https://www.facebook.com/thedraincz @thedraincz

 

You may also like...