Pražská místa a ulice, kde je nejvíce dopravních nehod

Praha je hlavní dopravní křižovatkou České republiky. Současně je i významným evropským dopravním uzlem. Silnice jsou zde zejména během dopravních špiček doslova za hranou kapacity. Není proto divu, že český žebříček míst s největším počtem nehod opanují právě pražské lokality. Kde se v hlavním městě bourá nejčastěji?

Křižovatka Ječná – Sokolská – Legerova

Kdo někdy jel do centra Prahy směrem z jihozápadu, ten si tuto křižovatku musí pamatovat. Tři víceproudé jednosměrné ulice se zde nebezpečně křižují. Jednotlivé jízdní pruhy jsou přitom velmi úzké, interval semaforu krátký a do toho všeho ještě tramvaje směřující jedna za druhou k nejvytíženější tramvajové stanici I. P. Pavlova. Zapomenout nesmíme ani na přechody, které se zde rovněž nacházejí.

Naštěstí zde díky nižším rychlostem nedochází k fatálním nehodám a havárii tak odnáší především plechy automobilů.

Místa u obchodních center

Večer a o víkendech v Praze praskají ve švech obchodní centra a nákupní zóny. Statisíce lidí z Prahy i celé republiky se vydávají na nákupy a stísněná parkoviště jsou velkým rizikem pro nejeden vůz. Do toho nepřehledné uličky, chodci a chaos v tom, kdo má vlastně na jejich křížení přednost.

Stačí drobná nepozornost a nehoda je na světě.

Mezi úseky častých nehod se řadí i ulice v okolí nákupního centra Chodov, které dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším v ČR.

Křižovatka U Bulhara

Další velice známá křižovatka, ve které se sbíhá hned několik rušných tahů. Na magistrálu se zde napojují ulice vedoucí ze Žižkova a z centra od dvou vlakových nádraží. Velice složitá křižovatka často zmate nejednoho řidiče, ti zde mají problém udržet nejen svůj jízdní pruh, ale i směr. Často pak zmatečně brzdí či strhávají volant a dvě auta rázem skončí „v sobě“. Tomuto místu je lepší se vyhnout.

Anebo si raději pořiďte havarijní pojištění, kalkulačka na internetu vám pomůže najít nejvýhodnější cenu.

Velké dálniční křižovatky na výjezdech z Prahy

Velice často se také bourá na nejrůznějších sjezdech a nájezdech a křižovatkách významných dopravních tahů. Zejména tam, kde se kříží vnější a vnitřní okruh Prahy s navazujícími radiálami a dálnicemi. Jmenovat můžeme křižovatku D0 a D1, která patří mezi nejrušnější dálniční křižovatky v ČR.

Střety s tramvajemi

Riziko nehody číhá na všech místech, kde je při odbočování vlevo nutné křižovat tramvajové koleje. I přes sebevětší snahu o osvětu zkrátka řidiči někdy zapomenou na to, kdo má v danou chvíli přednost. Stačí se zapomenout podívat do zpětného zrcátka a vážná nehoda tramvaje s automobilem je na světě.

Ilustrační foto: Pixabay

You may also like...