Astrologův pátek 14.1.2022 – Merkur se otáčí do retrogradity

Události přitvrzují. Slunce se setkává s Plutem v Kozorohu a vede nás k tomu, abychom odkryli karty. Děláme to vlastně automaticky a podvědomě. Ukazujeme na to, co je v našem zájmu. Přejeme si. Dáváme najev vlastní potřeby a je to vidět v každodenním jednání i z reakcí na běžné situace. Tak možná bychom tady té tvrdosti mohli říkat tlak na pravdu.

Mars ve Střelci je v opozici s Lilith a Lunou v Blížencích. Nemilá komplikace pro Střelce a Blížence, potažmo všechny, kteří mají planety v těchto znameních. Dostávají se do nejasný a možná i podovných situací, kt. se dějí zejména proto, aby si uvědomil něco z toho, co si přikrášlují nebo skrývají. Ostatních 10 znamení (a planety v nich) může tento aspekt vnímat jako pocit netrpělivosti, nutnosti toho, aby se věci děly rychleji. Každopádně ale procesy nepopichujme, záležitosti nepohánějme a lidi nevysírejme. Bez toho to dopadne většinou dobře. Aspekt nás učí zvládat mužskou energii a zpracovávat strachy, které s jejím projevy máme takřka všichni zakódovány.

A do třetice: Merkur ve Vodnáři se otáčí v kvadratuře s Uranem v Býku a my už nechceme některé pohledy na svět. Chceme vidět, žít a říkat něco jiného, pohybovat se v jiném světě. nevíme, nemůžeme být přesvědčeni o tom, že je ideální, ale v tuto chvíli nám připadne zajímavý. A hlavně dovedeme relativně přesně popsat to, co nechceme zažívat, máme tedy šanci začít ty nevhodné projevy změnit na příznivé.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

You may also like...