Pražský filmový orchestr odehraje koncert v Obecním domě

V každé sezoně má Pražský filmový orchestr několik vrcholných koncertů, které věnuje těm největším a nejzajímavějším dílům světových autorů filmové hudby. Lednový, respektive novoroční koncert ve Smetanově síni Obecního domu v Praze k těm největším bezesporu patří. Naváže na předchozí vystoupení v tomto sále a v podobném duchu za zvuku vrcholných děl si hosté budou moci ve velkém obsazení orchestru PFO užít svá nejoblíbenější filmová díla.

Vánoční koncert v Kině Lucerna

Předvánoční koncert v kině Lucerna byl poutavý, filmové skladby proložené vánočními, a zpestření přinesla i nestárnoucí melodie z filmu Tři oříšky pro Popelku.

Dobrou náladu před začátkem koncertu naladil talentovaný zpěvák Nikolas Put, který za doprovodu klavíru Radima Linharta zpíval písně Karla Gotta.

Lidová umělkyně paní Mirka Suchardová, která tvoří krásné zdobené kamínky a doprovází orchestr, poděkovala přítomným hudebníkům krásným projevem za všechna dosavadní vystoupení, dobrou náladu a program. Zároveň orchestru předala „magický kámen“, který bude orchestr doprovázet.


Během koncertu nechyběl ani oblíbený kvíz, kdy publikum odpovídalo na otázky z oblasti umění. Vítězka kvízu z minulého koncertu pojala svoji odměnu zajímavým způsobem. Vyhrála možnost sezení mezi členy orchestru a na tuto událost se oblékla do podoby svítícího vánočního stromečku.

Dobře naladěné publikum odměnilo orchestr potleskem ve stoje a ten pod vedením dirigenta Jiřího Korynty nasadil mikulášské čepičky a věnoval publiku ještě tři přídavky. 

Nadcházející koncert v Obecním domě bude bohatý na fantastickou filmovou hudbu a speciální i díky premiéře úvodní, tentokráte, videoherní skladby z aktuálního hitu Elden Ring. První polovina programu bude protkána zastoupením Star Treku, Star Wars a vyvrcholí suitou z Inception. Druhá polovina koncertu pak bude z velké části zasvěcena vybraným skladbám z prvního a druhého dílu trilogie Pán Prstenů a suitě z filmu Avatar.

Program koncertu:

Účinkující:

Pražský filmový orchestr, dirigent Jiří Korynta
Pražský filmový sbor, sbormistr Kamila Tůmová
Canti di Praga, sbormistr Jan Svejkovský
Pěvecký sbor NA-HLAS, sbormistr Alena Grée

Yuka Kitamura
Elden Ring
Main Theme

Various Composers
Star Trek Through The Years
Suite

John Williams
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace
Duel of the Fates

John Williams
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith
Anakin`s Betrayal

Hans Zimmer
Inception
Suite & Time

Howard Shore
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
The Council of Elrond & The Ring Goes South

Howard Shore
The Lord of the Rings: Two Towers
The Battle of Hornburg

Howard Shore
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
The Pass of Caradhras

Howard Shore
The Lord of the Rings: Two Towers
The Breach of Deeping Wall

James Horner
Avatar
Suite

Pražský filmový orchestr, Smetanova síň Obecního domu, 28.1.2023 od 19 hod.

Pavel Fryml, šéfredaktor
Foto: archív orchestru 

You may also like...