Preciosa Lighting představuje Crystal Spin inspirovaný polární září

Zákazníky vyhledávané portfolio Preciosa Signature Designs se rozrostlo o nový koncept designového osvětlení. Přizpůsobivý designový koncept Crystal Spin, plný severské ledové poetiky, přináší interiérům osvětlení s pravou esencí křišťálu. Jeho flexibilní možnosti využití umožňují designérům přinést luxusní třpyt křišťálových instalací do netradičních prostor.

Příroda je nekonečným zdrojem inspirace nejen pro designéry. Představte si zářivou arktickou oblohu plnou třpytu, rozjasněnou vznešenou barevnou show polární záře. Právě takový je Crystal Spin, který vznikl v Křišťálovém údolí.

Crystal Spin je flexibilní designový koncept protínající prostor v rozmanitých křivkách a s maximálním leskem.  Jedná se o další spolupráci kreativních ředitelů Preciosa Lighting Vasku a Klug ve spolupráci s Marilies Wedl a Šárkou Olivovou, designérkou společnosti Preciosa Lighting, a zručných sklářských mistrů z Kamenického Šenova a jejich řemeslného umu. Klíčovou předností je nekonečná škála možností přizpůsobení osvětlení dokonale na míru klientovým představám a přáním.

„Crystal Spin představuje koncept plný energie, který okouzluje svým světlem a leskem,” popisuje Michael Vasku, kreativní ředitel Preciosa Lighting. „Jeho flexibilita umožňuje přinést luxus křišťálových instalací na netradiční místa. Věříme, že náš přístup přinese designérům po celém světě zdroj inspirace, stejně jako tomu bylo v našem případě.”

„Naši zákazníci, ať už jsou to přední hotelové řetězce, administrativní budovy nebo privátní rezidence, oceňují u portfolia Preciosa Signature Designs především neomezené možnosti designu, včetně široké nabídky kompozic, komponentů, barev, povrchových úprav, různých konstrukčních principů a metod nasvícení,“ uvedl Jan Volšík, obchodní a marketingový ředitel Preciosa Lighting. „Protože jsou Preciosa Signature Designs velmi jednoduše přizpůsobitelné světelné instalace, které do každého interiéru přináší unikátní kreativní řešení na míru, jsou již několik let po sobě neustále rostoucím segmentem našeho produktového portfolia, které chceme i nadále aktivně rozvíjet,“ doplnil Jan Volšík. 

Lineární design konceptu Crystal Spin kombinuje dva zásadní prvky, které ovlivňují jeho celkový vzhled i kompozici. Prvním elementem jsou skleněné tyče plné bublin, ručně vyráběné sklářskými mistry z nejkvalitnějšího českého křišťálu. Jejich konečné provedení lze přizpůsobit na míru dle přání designéra. Vybírat mohou různé velikosti křišťálových tyčí, jejich barvu, či metodu nasvícení a konstrukční princip zavěšení. Druhým neméně důležitým prvkem je nosný kovový rám. Ten nejenže poskytuje oporu celé instalaci, ale díky své flexibilitě a možnosti ho tvarovat má schopnost vytvářet originální kompozice, které lze umístit i do netradičních prostor jako jsou atria a interiéry s proskleným stropem. Designéři si mohou vybrat předdefinovanou instalaci, přizpůsobit si ji nebo si navrhnout zcela unikátní svítidlo ve spolupráci s designovým teamem společnosti Preciosa.

Design Week 2022 v Miláně a Composition in Crystal

Crystal Spin je novým designovým konceptem z portfolia Preciosa Signature Designs. Právě on se stal zdrojem inspirace pro interaktivní instalaci s názvem Composition in Crystal, která rozzářila milánský Design Week 2022. Reprezentovala harmonii umění a designu umocněnou světlem a 3D zvukem. Skládala se ze šesti kruhů, z nichž 5 vnějších připomínalo pulzující zvukové vlny a svým uspořádáním přirozeně zvalo návštěvníky dovnitř, do srdce instalace., Na ně mohl kdokoliv, kdo měl zájem, hrát. Právě hudba a interakce s instalací přivedla k životu úchvatnou světelnou a hudební show, která postupně rozzářila oči a vykouzlila překvapení nebo úsměv na tvářích tisíců návštěvníků milánského Design Weeku.

Signature Designs

Preciosa Signature Designs, to je jedinečné spojení tradiční řemeslné výroby svítidel a špičkových moderních technologií. Kreativní design je u těchto svítidel vždy na prvním místě, kráčí však ruku v ruce s nadčasovou kvalitou důmyslného řemeslného zpracování i použitého materiálu, kterým je historií prověřený a pro svítidla nejtypičtější křišťál. Pro dosažení dokonalosti svítidel pak Preciosa klade důraz na precizní zpracování i těch nejmenších detailů. Navíc se nebojí experimentovat a tvořit svítidla na objednávku pomocí variability jednotlivých konceptů, díky níž lze svítidlo umístit i do nejspecifičtějších interiérů. 

Čím je variabilita produktů Signature Designs tolik výjimečná? Je to tím, že každý z nich předkládá designový koncept, který určuje směr a styl a výborně funguje jako inspirace či základní východisko designérů. Daný koncept však lze měnit a přizpůsobovat, a to nejen z hlediska materiálů, barev a povrchových úprav jednotlivých komponent, ale i co se týče rozměrů, složení, kompozice, konstrukčních principů a metod svícení. Jedná se o velice sofistikované světelné instalace přinášející danému interiéru kreativní řešení osvětlení na míru.

Součástí portfolia Preciosa Signature Designs jsou spolu s nejnovějším konceptem Crystal Spin také Inspiral, Diamond Cloud, Pearl Drop, Pearl Wave, Pearl Curtain a Breath of Light.

You may also like...