Preciosa Lighting získala ocenění Red Dot za instalaci na Salon Del Mobile v Miláně

Společnost Preciosa Lighting, český přední výrobce designového osvětlení, získala prestižní ocenění Red Dot za interaktivní instalaci navrženou pro milánský Salone Del Mobile 2022.  Každým rokem obdrží pořadatelé Red Dot přibližně 20 000 přihlášek, jedná se tak o jednu z největších světových soutěží v oblasti designu. Composition in Crystal uspěla v kategorii Brands & Communication.

Composition in Crystal reprezentovala harmonickou rovnováhu umění a designu umocněnou světlem a 3D zvukem. Autory interaktivní instalace, která připomínala zářivý hudební nástroj, jsou kreativní ředitelé společnosti Preciosa Lighting Michael Vasku a Andreas Klug ve spolupráci s úspěšným zvukovým designérem Jurajem Mravcem.

„Je nám velkou ctí být mezi oceněnými Red Dot Award, díky níž se setkáváme s významnou mezinárodní pozorností. Jsem pyšný na celý tým Preciosa Lighting, který stojí za tímto skvělým úspěchem,” neskrývá nadšení Michael Vasku, kreativní ředitel Preciosa Lighting. „Nabídli jsme návštěvníkům unikátní příležitost hrát si se světlem a hudbou současně. Každý se tak mohl stát součástí okouzlující hry světla. Smích, radost a nadšení na tvářích návštěvníků naplnily naší misi zprostředkovat jedinečný zážitek a emoce.“ 


Instalace se skládala z pěti vnějších kruhů připomínajících zvukové vlny a dále z vnitřního srdce rozděleného do tří sekcí, na něž mohli návštěvníci hrát. Každá sekce nabídla jiný zážitek, od vytvoření vlastní symfonie prostřednictvím komponentů naladěných do tónů hudební stupnice, až po interaktivní tyče, které představovaly různé hudební nástroje a zvukové efekty. Ty se následně proměňovaly na světlo obklopující návštěvníky na místě. Každý se tak stal dirigentem své vlastní symfonie křišťálu a světla. 

Instalace Composition in Crystal čerpala inspiraci v jednom z nejnovějších designových konceptů portfolia Preciosa Signature Designs. Crystal Spin představuje hravý, organický design, který protíná prostor a poutá pozornost svým originálním tvarem a výjimečným třpytem. Skládá se z křišťálových tyčí zavěšených na kovových rámech, které lze libovolně tvarovat a vytvořit tak kompozici na přání.

You may also like...