Preciosa Lighting rozzáří milánské Euroluce 2023 v rytmu křišťálu

Miláno opět ožívá designem. Již za pár dní se otevřou brány 62. ročníku tradičního veletrhu Salone del Mobile, který není pouze přehlídkou toho nejlepšího z nábytku, bytových doplňků, ale také svítidel. Ty mají vlastní, dedikovaný veletrh Euroluce. Preciosa Lighting přivítá právě na Euroluce návštěvníky instalací nazvanou Crystal Beat. Velkolepý projekt, který přenáší návštěvníky do nové dimenze zážitků propojením rytmů, světla a designu.

Křišťálovou instalaci Crystal Beat pro letošní veletrh Euroluce navrhli kreativní ředitelé společnosti Preciosa Lighting Michael Vasku a Andreas Klug. „Crystal Beat nabízí jedinečný zážitek z ručně vyráběného křišťálu spojeného s architektonickým minimalismem. Přicházíme s odvážnější instalací, kdy zdánlivě jednoduché komponenty v pravoúhlém uspořádání vytváří dekorativní kompozice, kde design harmonicky doplňují světlo a rytmy hudby,“ říká o dynamické instalaci Andreas Klug. 

O unikátnosti objektu Crystal Beat svědčí také impozantní rozměry. 810 ručně foukaných křišťálových tyčí tvoří 5 metrů vysokou a 14,5 metrů širokou imerzivní instalaci, která využívá propojení 3D zvuku a světla a přináší nový rozměr vnímání hudby. Divák se tak může „zaposlouchat“ do světelné hry křišťálu a díky speciálně navrženému technologickému řešení se mu dostává jedinečného zážitku, když vidí proudění zvuku instalací ve formě dynamického světelného efektu.

Crystal Beat čerpá inspiraci z nejnovějšího designového konceptu z portfolia Preciosa Signature Designs s názvem Crystal Grid, který má svou premiéru rovněž v rámci milánského Salone del Mobile. Koncept tvoří ručně foukané křišťálové tyče s drobnými bublinkami, které přináší lepší světelný efekt. Tyče se geometricky zavěšují do osvětlené mřížkové struktury. Výsledkem je unikátní modulární a variabilní instalace, která zahaluje světlem a energií malé i velké prostory.

Veletrh Euroluce jako součást Salone del Mobile

Salone del Mobile se tradičně skládá z několika samostatných přehlídek designu. Tento rok je zaměřen na svítidla na samostatném veletrhu Euroluce, jenž je každý druhý rok pořádán již od roku 1976.

Společnost Preciosa Lighting vás zve také do výstavní expozice nazvané Made by Fire, která prezentuje 100 exponátů a autorských děl od výrobců a exportérů skla, porcelánek, matadorů české designové scény i nové generace autorů. Expozice Made by Fire je umístěna do věhlasného muzea umění Triennale Milano. Preciosa Lighting se zde prezentuje designovými svítidly Souls a Venus z portfolia Collections.

Designerský tandem Michael Vasku & Andreas Klug

Oceňovaná tvůrčí dvojice Vasku & Klug určuje kreativní směr společnosti Preciosa Lighting od roku 2016. Se sídlem ve Vídni a v Praze se jim daří udržet na tenké hranici mezi nejmodernější designovou značkou i pověstí světového odborníka na tradiční historická svítidla. Preciosa Lighting pod jejich vedením postupně získala celou řadu ocenění včetně Red Dot Award.

You may also like...