Přední evropský fintechový hráč SaltPay investuje do start-upu Storyous z portfolia Rockaway Capital

Technologický start-up Storyous, jenž je součástí investičního portfolia Rockaway Capital a vyvíjí pokladní a manažerské systémy pro restaurace, získává novou strategickou investici od SaltPay – přední evropské fintechové společnosti. 

Investice přichází v době pandemie koronaviru, při které se naplno odkryly výhody systému Storyous pro restaurace. Inovativní pokladní systém umožňuje restauracím přehledně a jasně sledovat stav svých podniků, díky čemu dokáží výrazně zlepšit svoji efektivitu v době plné nejistoty.

„Pro Rockaway se jedná o mimořádně úspěšnou transakci. Pro Storyous je to obrovská příležitost, kterou věříme, že promění v další růst. Partnerství se silným hráčem, jakým je SaltPay otevírá pro Storyous dveře k dalším evropským trzím a toho už se nevíme dočkat,” říká o obchodě Dušan Zábrodský, investiční partner Rockaway Capital.

Systém Storyous svým klientům přináší přehled celého jejich podnikání. Od jednoduchého a efektivního přehledu skladových zásob, sledování příjmů, prodeje jednotlivých produktů, až po napojení na platební systémy nebo oblíbené rezervační systémy. Na podzim představilo Storyous také službu OneMenu.cz, která umožňuje restauracím přijímat online objednávky a využívat férovější služby rozvozu jídla.

„Strategické partnerství se SaltPay je pro nás skvělou příležitostí, která nám otevřela cestu k akceleraci naši mise, kterou je podporovat majitele restaurací a dalších malých a středních podniků napříč Evropou a dál. Náš pokladní systém jsme začali vyvíjet před pěti lety, za tu dobu jej vyzkoušeli tisícovky podniků a teď jsme připraveni růst. Synergie, kterou představuje spojení našeho manažerského systému a platebního ekosystému SaltPay, přinese obrovskou přidanou hodnotu pro naše zákazníky a to je hlavním cílem našich aktivit,” uzavírá Igor Třeslín, CEO Storyous.

Společnost Storyous vznikla jako start-up v roce 2012. Od roku 2015 vytváří komplexní restaurační systém, který zjednodušuje každodenní úkony spojené s gastronomickým provozem. Automatizuje procesy díky propojení s dodavateli nebo účetními a hotelovými systémy. Aktivně se zasazuje o pomoc gastronomii v období pandemie. Spolupracuje s Asociací malých a středních podnikatelů, a od dubna 2020 provozuje také web pro prodej jídla s sebou OneMenu.cz.

You may also like...