Příběh lásky inspirovaný prastarým evropským rodem Thurn-Taxisů zažijete na zámku Loučeň

Na začátku roku krajině sice panuje zima a někde i sníh, avšak pro lásku, která se rodí hlavně z náhody a štěstí, je to ideální začátek. Podobně jako začal příběh lásky knížete Alexandra a kněžny Marie a celých tří generací rodu Thurn-Taxisů.

Zámek Loučeň se nechal jejich příběhem inspirovat a na přelomu zimy a jara připravil prohlídky s názvem Příběh lásky, které jsou na zámku k vidění až do 12. března. Kníže Alexander a kněžna Marie Thurn-Taxis se oproti zvyklostem své doby brali z pravé lásky roku 1875 v italských Benátkách a prožili spolu neuvěřitelných 59 let. Ty věnovali svým třem dětem, dvanácti vnoučatům a obyvatelům celého kraje obklopujícího zámek Loučeň. Procestovali spolu Afriku a Asii, kde přejímali inspiraci a moudrost do života, o kterou se dělili s ostatními. Kníže rád objížděl své panství s diapozitivy a učil místní obyvatele o svých poznatcích z cest, věnoval školám do kateder přírodopisu vycpávky zvířat. Paní kněžna Marie se zase věnovala malbě přírody a tělesným „aktům“, pod které se tehdy musel ještě podepisovat její učitel.

Jejich přístup k životu ovlivnil nejenom jejich rodinu po generace, které prožili dobu od Rakouska-Uherska, přes První republiku až do 2. světové války. Pojďte spolu s nimi projít jejich fascinující příběh a mimo jiné se podívat třeba i na prohlídku dobových šatů, popovídat si o měnícím se ideálu krásny, nebo se spolu projít v rozlehlých zahradách zámku Loučeň, kde pár bydlel, a kde v současnosti  najdete evropský unikát v podobě 12 bludišť a labyrintů. Lásky není totiž nikdy dost.

Láska má mnoho podob a tváří

Naše prohlídka Příběh lásky je v akčním duchu vjemového vnímání všemi smysly. Průvodci v dobových kostýmech zastupují členy knížecí rodiny a pojímají prohlídku ze svého úhlu pohledu. Můžete se těšit na ochutnávku čokolády, ovocné pochutiny a nejrůznější vůně krásných květin,“ uvádí Ing. Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Svátek zamilovaných se v posledních letech stal velmi populární a mnoho užitečných pojetí k nám docestovalo hlavně ze západních zemí. Zamilované lístečky se psali už v dobách starověkého Říma a každá země s rostoucí popularitou svátku přidávala do vínku své vlastní tradice, které se často šířili ještě dále. 14. února, na svatého Valentýna si lidé významným způsobem prokazují lásku a připomínají si, proč by se měli snažit sdílet svoji náklonost s bližními každý všední den a jakou formou posílit to nejdůležitější. My budeme oslavovat lásku až do poloviny března a zveme Vás všechny oslavovat společně s námi,“ dodává Kateřina Šrámková.

Zavítejte s námi do netradičně pojatého Příběhu lásky prastarého evropského rodu Thurn-Taxisů, který v mnohém ovlivnil podobu dnešního světa. Se zapojením všech vjemů můžete vnímat krásu příběhu, který se odehrával mezi zdmi našeho zámku, ale i mimo evropský kontinent. Naše výstava užívá krásných tónů hudby, zamilované verše k navození intimní atmosféry a příjemnou vůni exotického ovoce. Kníže Alexander a kněžna Marie procestovali svět a přejímali do svého vztahu inspiraci ze všech soudobých i zaniklých kultur. Pokusíme se Vám nastínit různé projevy lidské náklonosti, které tvoří a definují náš svět a které svým významem a silou spojují lidi z různých kontinentů. Barokní Zámek Loučeň je ideální místo pro všechny, co chtějí poznávat historii skrze současnost, trávit společně příjemné chvíle a k tomu se ještě romanticky pobavit,“ říká Mgr. Vratislav Zákoutský, kastelán zámku Loučeň.


Přijďte se inspirovat, a především se příjemně pobavit se svými blízkými

Krásný večer na zámku Loučeň s prohlídkou Příběh lásky můžete zakončit romantickou večeří v zámeckém hotelu Maxmilian. Anebo ještě lépe strávit na zámku celou noc v některém z hotelových pokojů nebo v zámeckém apartmánu či v Domečku knížete Alexandra. zamekloucen.cz/zamecke-ubytovani.

Zámek Loučeň s “Příběhem lásky” můžete navštívit každý den do 12.3. 2023 Ve všední dny od 12:00, 14:00 a 16:00 hod, o víkendech od 11:00 do 16:00 hod. Zámek doporučuje zakoupit vstupenky předem.  Na prohlídky zámku platí jednotné vstupné 200 Kč na osobu. Vstupenka obsahuje i vstup do parku s labyrinty. Vstupné pouze do parku s labyrinty 100 Kč jednotné vstupné. Vstupenky můžete zakoupit zde: tickets.zamekloucen.cz/vstupenky

You may also like...