Příměstské tábory makeITtoday: Děti zažijí dobrodružství v reálném i virtuálním světě

Jak zabavit děti o letních prázdninách? Týden u babičky, rodinná dovolená, ale co pak? Přece tábory! Děti na nich poznají nové kamarády, užijí si spoustu dobrodružství a na některých se naučí i dovednosti, za které vám jednou poděkují. Na příměstských táborech vzdělávací organizace makeITtoday v Pražské tržnici prozkoumají vzrušující svět digitálních technologií děti už od 6 let.

Základem táborů je samozřejmě práce na počítači, kterou prokládáme kreativními offline aktivitami a každý den trávíme čas venku tematickými hrami. V rámci tábora se děti dostanou z role běžného uživatele digitálních zařízení do role tvůrce a porozumí, jak technologie fungují,” říká majitelka makeITtoday Jana Vyhlídalová. Na táborech se klade také důraz na rozvoj soft skills, jako je týmová práce, kritické myšlení nebo prezentační dovednosti. Ty jsou spolu s aktivním ovládáním digitálních technologií podle Vyhlídalové důležitými předpoklady pro to, aby dnešní děti jednou uspěly na trhu práce 21. století. Jaké jsou letošní táborové novinky v makeITtoday?

Mini Coders – Letní dobrodružství (6-7 let)

Vůbec poprvé makeITtoday na svých příměstských táborech přivítá děti už od 6 let. Tábor navazuje na populární kurz Mini Coders, kde se nejmenší děti seznamují se světem technologií prostřednictvím roztomilých robůtků, offline programovacích aktivit i základní práce s tabletem. Tábor je vhodný pro všechny zvídavé děti, nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti s technologiemi.

Game Design v Robloxu (10-13 let)

Máte doma neúnavného hráče počítačových her? Pak určitě bude znát Roblox. Na táboře makeITtoday si ale nebude jen hrát. Naučí se, jak si vytvořit hru vlastní! V prostředí své oblíbené hry tak účastníci tábora rozvíjejí informatické myšlení a učí se programovat. Díky tomu objevují svět, kde nejsou jen pasivními hráči, ale sami pomocí technologií něco aktivně vytváří. Nejsou potřeba žádné vstupní znalosti, výhodou je začátečnická znalost angličtiny.

Roboti, AI a VR (9-12 let)

Pro děti, které už mají základní zkušenost s programováním, nebudou tyto zkratky žádnou záhadou a hravé seznámení se světem virtuální reality, robotů a umělé inteligence jim ukáže nové možnosti, jak svoje dovednosti využít. Tábor je určen pro děti, které znají základní programátorské koncepty jako opakování, podmínky, proměnné a trochu ovládají Scratch nebo odvozený blokový programovací jazyk.

Dále jsou letos v nabídce tábory Začínáme programovat (Scratch, Ozoboti), Minecraft, Grafika, fotografie a film, Úvod do programování webu, Game Design v Unity, Úvod do programování v Pythonu.   

Týdenní příměstské tábory jsou vhodné pro všechny zvídavé a kreativní kluky a holky od 6 do 15 let. Z nabídky si vyberou úplní začátečníci i pokročilejší studenti, kteří mají předchozí zkušenost s programováním. Probíhají během letních prázdnin od pondělí do pátku v počtu 10 studentů pod vedením zkušených lektorů v Hale40 v Pražské holešovické tržnici. Cena 5 890 Kč zahrnuje kromě celodenního programu s lektory i obědy, svačiny a pitný režim. Celou nabídku najdete na webu makeITtoday, kde jsou už nyní spuštěny registrace.

You may also like...