Pronajímat krátkodobě byt aneb zajistit si zajímavou rentu

Pokud máte nemovitost zrovna v Praze, proč ji nevyužít? Máte dvě možnosti, při aktuální ceně realit se určitě nabízí prodej – ale druhou z variant je dlouhodobý pasivní příjem. Díky takzvanému krátkodobému pronájmu si můžete zajistit rentu na celé roky dopředu, a přitom se nemusíte o vše starat sami. Když necháte vše na profesionálech, ušetříte spoustu nervů a starostí, přičemž si ale pořád vyděláte víc než slušné peníze. Byla by proto jistě velká škoda nechat svou nemovitost dlouhodobě ladem a jen platit fond oprav nebo zálohy za elektřinu, že?

Bez složité administrativy a starosti o opravy

Nemusíte si dělat zbytečné vrásky, protože správa bytu k pronájmu v Praze si profesionálně pohlídá všechno podstatné – od reklamy na nejznámějších ubytovacích portálech až po úklid, předání klíčů nebo případné drobné opravy.

Starosti nechte stranou, protože sehraný tým obstará, co je třeba a vy budete sledovat už jen narůstající bankovní konto. A kolik si vyděláte za měsíc nebo za rok? Záleží samozřejmě na mnoha různých okolnostech, ale víc informací vám přinese během pár okamžiků kalkulace správy pronájmu bytu v Praze. Záleží totiž například i na konkrétní poloze bytové jednotky, ta, která je blíž k historickému jádru města, má určitě výrazně vyšší šanci na úspěch.

Maximalizace zisku funguje zcela bez problémů

Jak mít výdělek z pronájmu bytu co možná největší? Záleží nejen na nastavené cenové hladině, ale také popularitě – dobrá reference je mnohem víc než cokoliv dalšího, reputace se bude rychle šířit dál, internet je totiž mocné médium.

Ceny rezervací jsou dost pohyblivé i s ohledem na kulturní akce nebo státní svátky. Bude proto třeba je nastavit hodně s citem. Hosté se v každém případě zaměří i na pražské památky, protože právě kvůli nim jezdí do našeho hlavního města každý rok tisíce lidí!