První festival pro filmaře a videomakery VIDEO FEST se uskuteční 18. září v Praze

Po úspěšném loňském nultém ročníku se 18. září uskuteční oficiální 1. ročník Video Festu. Všichni nadšenci, profesionálové i úplní amatéři, kteří chtějí získat či rozšířit znalosti z filmové, video a fotografické profese, jsou od 9 do 19 hodin zváni do Domu Radost a přilehlého kina Přítomnost na náměstí Winstona Churchilla v Praze 3.

První a jediný festival v České republice věnovaný všem filmařům a video tvorbě nabídne ve 4 sálech a 2 halách ukázky moderní techniky, prezentace novinek, workshopy, masterclass, přednášky a oblíbené rozhovory a talkshow, které budou moderovat Jakub Kohák, Emma Smetana a DJ Poeta z Radia Spin. Novinkou bude velká testovací stage. Samozřejmostí je bistro, DJs a afterparty.

Nápad na jednodenní Video Fest vznikl v kamerové půjčovně Los Rentalos, která se specializuje na podporu nadějných filmařů. Přemýšleli jsme nad tím, že v České republice, kde natáčí či fotí opravdu velká skupina lidí, chybí nějaký festival pro filmaře a videomakery, kde by se mohli vzdělávat, inspirovat a vyzkoušet nejnovější techniku. A také se v jeden den všichni navzájem potkat,“ vysvětluje Jan Moravec, spoluzakladatel Video Festu. 

V rámci programu Video Festu 21 budou Jakub Kohák a Emma Smetana rozmlouvat například s interprety 7krát3, The Silver Spoons a tvůrci jejich videoklipů, renomovanými kameramany F.A. Brabcem, Vladimírem Smutným a Petrem Hojdou i mladými talenty, kteří již dnes stojí za řadou reklam, spotů a klipů. Speciální sekcí bude debata DJ Poety s tvůrci legendárních hip-hopových videoklipů.

Prezentace výrobců video a osvětlovací techniky představí produkty nejvýraznějších značek na trhu, jako jsou ARRI, DJI, Red, Kinoflo, Zeiss, Sony, Dedolight, Blackmagic a mnohé další. V interaktivní hale si pak bude možné na  filmových scénách vyzkoušet hned několik kamerových setů. K vidění budou přednášky o postprodukci zvuku a obrazu, svícení scény, tvorba animací, filmové drony nebo použití 3D technologií ve světě videí, reklam a videoklipů v praxi. Popřípadě za pomoci 3D led stěny.

Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu v síti GoOut na https://goout.net/cs/video-fest/szdafur/

You may also like...