Sedmý ročník festivalu Whisky Life Prague se blíží, přijede i Billy Walker

Již sedmý ročník úspěšného Pražského festivalu se koná opět v Novoměstské radnici, v srdci historické Prahy ve dnech 1.-2.11.2019. Vyberete si z více než 200 různých druhů whisky, whisk(e)y, whisky koktejlů a bourbonů, včetně rarit a těch, které v Čechách zatím nejsou k dostání. Ať jste zarytým milovníkem whisky, anebo jste whisky nikdy neochutnal, nevadí – každý si přijde na své.

Živá hudba, skotské dudy, kilty, doutníky, tombola, jídlo… O zábavu nouze nebude! A nezapomeňte-kdo přijde ve skotském kiltu dostane panáka whisky zadarmo! Přijďte na jeden z Masterclassů, na kterém vás přední zahraniční a čeští odborníci na whisky provedou ochutnávkou jimi vybraných whisek.

V rámci festivalu Whisky Life Prague přijede vést masterclass  – exkluzivní řízenou ochutnávku  –  Billy Walker, majitel palírny GlenAllachie a vysoce respektovaný whisky expert, který má i unikátní náhled do světa whisky businessu. Billy Vám v Praze představí celé portfolio své palírny.

Dále přijedou vést masterclass další brand ambassadoři jako Ronan Currie, Dean Jode, Cara WIlson, Karol Kuliś  a další skvělí zástupci českých distributorů Mirek Motyčka a Zdeněk Kortiš.

Přijďte, uvidíte, ochutnáte! Sláinte!

Billy Walker
Na Whisky Life Prague byla už spousta skvělých hostů, ale zatím nikoho s tak unikátním náhledem do světa whisky z hlediska obchodu.

Billy je jednou z nejuznávanějších postav v oboru skotské whisky, jelikož v palírnách pracuje již přes 40 let a v mnohých z nich byl klíčovým aktérem stojícím za jejich úspěchem. Je i takzvaným Master of the Quaich, což je elitní ocenění udělované spolkem Keepers of the Quaich, který uznává úspěchy těch, kteří tvrdě pracují, píší, nebo jiným způsobem šíří dobré jméno skotské whisky.

Během své kariéry jako master blender si zasloužil uznání výtvorem neotřelých míchaných skotských whisky v palírnách Inver House, Burn Stewart a BenRiach, ze kterých mnohé vyhrály několik ocenění. Jeho nejsilnější stránkou je ale umění převzít menší či ne tak populární palírnu, najít v ní její kouzlo a přebudovat ji do světově úspěšné, respektované značky. Poprvé takto s týmem odkoupil a přebudoval palírnu Burn Stewart. Poté založil svou vlastní firmu a odkoupil v té době dost přehlíženou palírnu BenRiach. Ta během doby jeho vedení vyhrála několik prestižních cen za palírnu roku a nyní se prodává ve více než 25 zemích. S touto firmou pak odkoupil ještě i palírny GlenDronach a GlenGlassaugh a věnoval jim veškerou péči, kterou si dle něj zasloužily, aby z nich byly světově uznávané whisky.

Je jednoduché poznat, které palírny měl Billy Walker na starosti. Má totiž svůj vlastní podpis, kterým je velké písmeno uprostřed jména – proto BenRiach, GlenDronach, GlenGlassaugh a GlenAllachie. Ke každé palírně vždy přistupuje jinak a o každé mluví velmi citlivě, téměř jako o dítěti. Billy tvrdí, že každá palírna má vlastní DNA a osobnost, a vždy je tudíž přebudovává tak, aby doopravdy vynikla jejich individuální osobitost a držely se svých hodnot.

Během masterclass vám Billy představí jeho nejnovější projekt, palírnu GlenAllachie. Dle něj je neskutečně kvalitní palírnou s vynikající nabídkou whisky, jen jí zbývá vybudovat image a jméno.

Jak Billy říká: “Svět whisky, ve kterém žiji, je rovným dílem vášní a posedlostí.


Festival se koná v pátek 1.11.2019, 16.00-23:00, v sobotu 2.11.2019 ,  14:00-23.00 hod.
Novoměstská radnice, Karlovo nám.23, Praha 2
Předprodej www.ticketstream.cz a na webových stránkách festivalu  www.whiskylifeprague.cz

You may also like...