První přeshraniční spolupráce na historické trase expresu Vindobona

Před několika týdny bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi německou společností SVT Görlitz GmbH a českým Centrem historických vozidel, specializovanou složkou Českých drah pro péči o historická vozidla a organizování nostalgických jízd. Memorandum zajišťuje dlouhodobou spolupráci mezi partnery v několika oblastech.

Legendární  byly historické dálkové linky mezi bývalou NDR a ČSSR, které jezdily jako Karlex nebo Karola do Karlových Varů nebo jako Vindobona přes Prahu do Vídně. Tyto linky budou po opravě německé jednotky SVT v roce 2023 nabízeny pro turistickou a charterovou dopravu. Naše deklarovaná spolupráce je založena především na výměně informací o renovaci historických vozidel „Vindobona“. České dráhy budou zajišťovat služby dopravce pro jízdy jednotky SVT na území České republiky. V neposlední řadě budou obě strany vzájemně spolupracovat při realizaci turistických nabídek. Dlouhodobějším záměrem pak je zprovoznění historické Vindobony Českých drah.

Motorová jednotka SVT 18.16 DR je velmi populární také u českých železničních fanoušků. Vlak byl v Československu symbolem elegantních a výjimečných dálkových expresů a díky cestě za železnou oponu měl neobvyklou image. Pro svůj elegantní design si jednotky SVT 18.16 v česku vysloužily přezdívku Delfín.   

Spolupráce na projektu historické linky Vindobona má v budoucnosti přispět k evropskému mezinárodnímu porozumění. Za tímto účelem bude  vypracován další marketingový koncept s názvem „Historie Vindobony“, který se v Evropě stane spojovacím prvkem historických vlaků mezinárodní osobní dopravy. V souladu s evropskou myšlenkou mohou být do konceptu integrováni i další partneři.

 

You may also like...