První Virtuální běh pro Paraple vynesl Centru Paraple více než 1,7 milionu korun

Vyhlášením výsledků v sobotu 29. května vyvrcholil historicky 1. charitativní Virtuální běh i jízda pro Paraple. Stalo se tak formou on-line přenosu ze zahrady Centra Paraple v Malešicích. Moderování se ujal beatboxer a hudebník Endru, o hudební doprovod se postarali Chinaski a Jitka Boho. Ceny v kategorii juniorů předala patronka akce, úspěšná paralympionička Anna Luxová, další patroni se zúčastnili prostřednictvím zdravic odvysílaných v rámci streamu. Květnový Virtuální běh pro Paraple skončil nadmíru úspěšně – počet zaplacených registrací dosáhl 4 181 a celkem se vybrala částka 1 780 955 Kč, která bude použita k finančnímu zajištění činnosti Centra Paraple. 

Do Virtuálního běhu i jízdy pro Paraple se mohl zapojit každý, kdekoliv a kdykoliv od 1. do 29. května. Výzva byla jasná: Překonat vlastní lenost, běhat, chodit či jezdit a pomoci tak těm, kteří si sami často pomoci nedokážou. Nejpilnější „sběrači kilometrů“ byli obdarováni atraktivními cenami od sponzorů Centra Paraple. „My jsme zpočátku virtuální běh nechtěli, ale doba nás tam posunula, a nakonec se ukázalo, že to bylo skvělý. Propojilo to opravdu celou republiku a podařilo se vybrat bezmála 1 800 000 Kč. Je to úžasné a už se těšíme na další ročník, snad s účastníky osobně,“ říká ředitel Centra Paraple David Lukeš.

Velké poděkování patří všem účastníkům, kteří se do virtuálního běhu zapojili, partnerům Centra Paraple – Kooperativa, Auto-poly, Volkswagen Financial Services, Škoda Auto, Pilsner Urquell, Rozběháme Česko, Svět koloběžek, Aviko, Česká televize, Radiožurnál, Radio1 a také všem patronům akce.

Zahrada Centra Paraple v Praze-Malešicích znovu ožije ve čtvrtek 22. července tradiční letní společenskou akcí, tentokrát už za účasti veřejnosti (v souladu s aktuálními protipandemickými opatřeními). Připraven je nabitý hudební program s vystoupeními známých zpěváků, chybět nebude relax zóna, piknikové deky, stánky s občerstvením či kvalitní vychlazené pití.

11. ročník charitativního turnaje Golf pro Paraple je v plánu 12. – 13. srpna, přičemž v pátek 13. srpna bude umožněn vstup také divákům. Patronem Golfu pro Paraple je Marek Eben. Celá akce se vždy koná za podpory známých osobností z oblasti kultury a sportu, s cílem získat finance na provoz Centra Paraple a přiblížit jeho práci. Tu ostatně vystihuje i motto (nejen pro pořádání golfových turnajů): Na handicap nehrajeme.

CENTRUM PARAPLE je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života.

You may also like...