Řada hodinek Montblanc 1858 Iced Sea přichází s novým designem ciferníku

Po loňském úspěšném uvedení modelu 1858 Iced Sea Automatic Date Montblanc převlékl ciferník s charakteristickým efektem zmrzlého ledu do elegantního odstínu šedé. Nové zabarvení inspiroval jeden z největších údolních ledovců na severním úbočí hory Mont Blanc – Mer de Glace neboli Ledové moře. Ten se v určitém světle jeví jako šedý, neboť odhaluje minerální usazeniny zachycené po dlouhá tisíciletí v jeho struktuře. Ocelové pouzdro nové edice vzniklo v rozměru 41 milimetrů a jeho zadní strana nese trojrozměrnou rytinu ledovce s postavou potápěče zkoumajícího mrazivé vody pod ním. 

Kreativní proces

K navození ledovcového vzhledu ciferníku posloužila speciální starobylá technika ​​zvaná gratté-boisé, která mu propůjčuje dokonalou hloubku a jas. Vedle toho gravírování na dýnku vzniklo pomocí laseru, jenž na kovu vytváří trojrozměrný reliéfní obraz s fascinujícím kontrastem. Toho je dosaženo kombinací matných a lesklých povrchových úprav dodávajících rytině intenzitu a realističnost.

Norma pro potápěčské hodinky ISO 6425

Hodinky Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date představují více než jen sportovní model, ale především certifikované potápěčské časomíry splňující normu ISO 6425. Kromě toho, že disponují tímto důležitým bezpečnostním certifikátem, každý vyrobený kus prošel 500hodinovým testem prováděným laboratoří Montblanc, aby byla zajištěna odolnost proti nárazu, magnetickému poli, teplotě a zaručena vodotěsnost (30 ATM).

Časomíry musí být také viditelné za všech podmínek. Za tímto účelem Montblanc aplikoval bílou luminiscenci Super-Luminova® na ručičky, indexy a nulový bod ležící na lunetě na pozici 12. hodiny, přičemž všechny svítí slabě modře v souladu s ledovcovým tématem. Ciferník doplňuje jednosměrná keramická luneta se zvýrazněnou 15minutovou stupnicí v kontrastní barvě, což je u potápěčských hodinek důležité rozlišení.


Vyměnitelný a nastavitelný řemínek

Hodinky disponují tahem ve tvaru V z nerezové oceli, který lze snadno vyměnit za pryžovou variantu s obšitím v barvě ciferníku, aniž by bylo zapotřebí navštívit butik Montblanc, či použít jakýkoli nástroj. Vedle snadné a rychlé výměny je možné řemínek přizpůsobit i obvodu zápěstí. Každý nositel má tedy možnost si délku nastavit dle svých potřeb, především, když bude hodinky nosit na potápěčském neoprenu.

Ocelový tah se navíc vyznačuje atraktivním, zužujícím se provedením v rozmezí od 20 do 16 milimetrů se zajištěním v podobě dvojité spony. Najít řemínky se zúžením v této cenové relaci je velmi vzácné, neboť vyžadují podstatně komplikovanější a dražší výrobní postup. A právě tyto detaily hodinkám Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date propůjčují punc charakteru a elegance. Nerezová ocel a pryž byly zvoleny záměrně pro svou odolnost ve slaném a vlhkém prostředí. 

Nová zelená butiková edice Iced Sea

Společně s nejnovějším šedým přírůstkem v kolekci Montblanc 1858 Iced Sea manufaktura odhaluje rovněž exkluzivní butikovou sérii se zeleným ciferníkem vyvolávajícím dojem pohledu do samého srdce ledovce. Zatímco většina ledovců má bílou nebo modrou barvu, nemnoho vyniká zvláštním odstínem smaragdově zelené díky obsahu oxidů železa. Jedná se o druhou zelenou edici z kolekce Iced Sea, která se od předchozího modelu liší černou keramickou lunetou namísto zelené a trojrozměrně gravírovaným dýnkem zobrazujícím větší postavu zeleného potápěče, což butikovou verzi ještě více ozvláštňuje. K dostání pouze v buticích Montblanc po celém světě, hodinky přichází s pouzdrem v provedení z nerezové oceli o průměru 41 milimetrů.

Všechny modely Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date pohání automatické strojky se zobrazením hodin, minut, sekund a data na pozici třetí hodiny. Dodávají se s recyklovaným a 100% recyklovatelným pouzdrem, aby byl jejich majitel dokonale vybaven a připraven na další dobrodružství.

Vedená průkopnickým duchem již od roku 1906, značka Montblanc způsobila svými průlomovými inovacemi revoluci v kultuře ručního psaní. I dnes tento německý výrobce se sídlem v Hamburku nepřestává posouvat hranice a zdokonaluje řemeslné zpracování svých produktů napříč celým portfoliem: špičkových psacích potřeb, hodinek, koženého zboží, doplňků, vůní a brýlí.

You may also like...