Realitní fondy od WOOD & Company letos úspěšně bojují s inflací

Stabilní výkonnost Realitního fondu WOOD & Company pokračuje i v letošním roce. Za první tři čtvrtletí eviduje podfond orientovaný na kancelářské budovy (WOOD & Company Office podfond) v korunové třídě výnos 7,89 % a v případě podfondu zaměřeného na nákupní centra (WOOD & Company Retail podfond) je to za stejné období dokonce 15,24 %. Oba podfondy jsou od letošního jara obchodovatelné na pražské burze.

Roční výnos WOOD & Company AUP Bratislava podfondu činil ke konci června letošního roku v korunové třídě 9,17 %. Realitní tým WOOD & Company získal v letošním roce do svého portfolia kancelářskou budovu GreenPoint na pražském Smíchově a na jaře také kancelářskou budovu Astrum Business Park ve Varšavě. Hodnota aktiv ve správě tak aktuálně přesahuje 25 miliard korun a celková pronajímatelná plocha vzrostla na 355 tisíc metrů čtverečních. 

„Realitní fondy dlouhodobě prokazují svou stabilitu i v dobách tržních turbulencí. I nadále platí, že jsou a budou pevnou kotvou každého investičního portfolia, a to platí i o realitním fondu WOOD & Company. Cílíme na roční výnos 8-10 %, což se nám daří díky skladbě fondu a profesionální práci týmu dlouhodobě naplňovat,“ říká Jiří Hrbáček, portfolio manažer a místopředseda představenstva realitního fondu WOOD & Company. Jeho slova o úspěšnosti fondu potvrzuje i fakt, že se oba podfondy pravidelně umísťují na předních příčkách žebříčků nejvýkonnějších realitních fondů.

WOOD & Company Office podfond, který byl založen v roce 2017, má k dnešnímu dni ve svém portfoliu deset administrativních budov v České republice, na Slovensku a Polsku o celkové pronajímatelné ploše 218 300 m2. Hodnota aktiv pod správou tohoto podfondu je 418,80 milionů eur a čistý roční provozní zisk (NOI) dosahuje 32,9 milionů eur.

Výnos WOOD & Company Office podfondu za první tři kvartály letošního roku k 30. 9. činil 7,89 % v korunové třídě. Průměrný roční výnos od založení fondu je 11,18 % p. a. v EUR třídě.

„Kancelářský segment po koronavirové pandemii prochází další zatěžkávací zkouškou. Staví se méně než v letech 2015-2020, na trh se v následujících letech dostane v průměru ročně o 40–50 % méně nových kancelářských ploch. Důvodem jsou nárůsty cen stavebních materiálů, mezd a služeb, rostoucí ceny pozemků, horší dostupnost úvěrů a nejistota, která na evropských trzích panuje,“ doplňuje Hrbáček a pokračuje: „Na druhé straně nedostatek prostor je impulsem pro růst nájmů nejen v Praze, ale i ve Varšavě a Bratislavě.“

WOOD & Company Retail podfond byl založen v roce 2016. Aktivy podfondu jsou kancelářská budova Harfa Office Park a pražská obchodní centra Galerie Harfa a Centrum Krakov s celkovou nájemní plochou 77 500 m2. Hodnota aktiv v podfondu dosahovala ke konci třetího kvartálu letošního roku 212,1 milionů eur s čistým roční provozním ziskem (NOI) 13,7 milionů eur.

„V případě obou našich retailových center těžíme z progresívní lokality a okolní rezidenční zástavby, která je zárukou stabilní a loajální klientely. Nemovitosti mají velmi dobrou obsazenost a příjem zajištěn střednědobými smlouvami s inflačními doložkami. K zásadním výkyvům příjmů nedošlo už za koronakrize a neočekáváme je ani v nejbližší budoucnosti,“ vysvětluje Hrbáček. 

You may also like...