Rekonstrukce školy V Zápolí: Nedupejte, nebo nám škola spadne na hlavu

Tento týden proběhl na zahradě speciální školy Diakonie ČCE na Praze 4 Den otevřených dveří. Jeho záměrem bylo upozornit na nutnou rekonstrukci budovy školy V Zápolí a zároveň poděkovat individuálním i firemním dárcům, kteří rekonstrukci školy podpořili a vzdělání dětí s postižením podporují.

„Bez zásadní rekonstrukce, jejíž začátek plánujeme na červenec příštího roku, se neobejdeme. Jednak v poslední době musíme kvůli plné kapacitě odmítat hodně rodičů, kteří by k nám chtěli děti umístit. A zároveň potřebujeme vyřešit i stávající nedostatky. Na chodbách se třeba nevyhnou dva vozíčky, chybí nám relaxační prostor pro autisty a podobně. Díky rekonstrukci budeme moci přijmout více než čtyřicet nových žáků, pro které jejich rodiče zoufale hledají místo a lépe děti učit co největší samostatnosti,“ říká Milan Černý, ředitel školy.

Setkáním na zahradě školy tak oficiálně odstartoval sbírkový maraton, na jehož konci musí být za 8 měsíců celkem 46 milionů korun. Přesně tolik totiž bude rekonstrukce stát. Větší část už škola má, 11,7 milionů ale stále chybí. A přispět může každý. Více informací najdete na webu speciálních škol Praha Diakonie ČCE, které už 30 let poskytují vzdělání dětem s těmi nejtěžšími postiženími a autismem.

Speciálním hostem na akci byl mimo jiné radní Vít Šimral z Magistrátu hlavního města Prahy – magistrát totiž na rekonstrukci přispěl částku 5 milionů korun.

Diakonie pomáhá lidem v těžkých situacích, kdy už jim nebo jejich nejbližším docházejí síly. Poskytuje služby seniorům, dětem i dospělým s postižením a lidem v různých životních krizích. Diakonie se věnuje také humanitární a rozvojové práci v zahraničí. Ročně podpoří 40 tisíc lidí u nás i ve světě. Více na www.diakonie.cz

You may also like...