Tereza Mašková si splní svůj sen. V O2 areně si zazpívá s kapelou Il Volo

Italské mezinárodně uznávané operní pop trio Il Volo letos konečně míří do Česka. Jejich první český koncert se uskuteční 10. října 2023 v O2 areně a slibuje jedinečnou show plnou vášně a nezapomenutelných písních. Velkou fanynkou kapely, která sestává z tenoristů Piera Barone, Ignazia Boschetta a barytonisty Gianluca Ginoble, je také zpěvačka Tereza Mašková, proto jí udělalo nesmírnou radost, když si ji kapela vybrala, aby si s nimi v pražské hale zazpívala jednu z jejich skladeb.

„Pořád nemohu uvěřit, že se to stane. Moc si toho vážím a mám z toho upřímnou radost. Vzpomínám si, když mi bylo asi tak patnáct nebo šestnáct let a říkala jsem mamce, že jednou si s nimi zazpívám, a to se mi teď splní, hrozně moc se na to těším,“ usmívá se Tereza Mašková, která k italské hudbě vždycky tíhla. „Andrea Bocceli, Luciano Pavarotti a podobní umělci jsou v mém playlistu pořád. Il Volo jsem objevila náhodou na Youtube, kde byli v nějaké pěvecké soutěži a už tam mě úplně dostali. Jejich hlasy, to je prostě balzám na duši. A od té doby je poslouchám, sleduji jejich cestu a hrozně moc jim fandím,“ říká zpěvačka.

Mašková si s Il Volo zazpívá jejich song Canzone per te a už teď se na vysněné vystoupení připravuje. „Jsem ráda, že si budu moc zazpívat zrovna tuhle píseň, protože patří k mým oblíbeným. Poslouchám ji teď ještě víc a našla jsem si učitele italštiny, který mi pomůže se správnou výslovností. Ať si neudělám ostudu,“ doplňuje s úsměvem Tereza, kterou čeká opravdu nabitý podzim. Kromě koncertu s Il Volo ještě trénuje na Stardance a připravuje se na svůj první velký koncert v pražské Lucerně.

Il Volo – Canzone per te: youtube.com/Canzone per te

„Vystupovat v Praze byl náš dlouholetý sen, podíváme se tam úplně poprvé i soukromě. Moc se těšíme, až budeme moci naši show předvést českému publiku a také na Terezu, má krásný hlas,“ říká tenorista Il Volo Piero Barone.

Skupina se dala dohromady v roce 2009 během účasti všech zpěváků v televizní talentové soutěži Ti lascio una canzone na italské televizi. Následně zaznamenala raketový vzestup na mezinárodní scéně, kde se proslavila svým jedinečným stylem, který kombinuje tradiční italskou operu s moderními popovými prvky, často označovaným jako popera. Jejich repertoár zahrnuje klasické italské písně, ale také modernější skladby.

Il Volo – Grande Amore – LIVE at Eurovision 2015:  youtube.com/Grande Amore

V průběhu své kariéry skupina vydala několik úspěšných alb, které byly oceněné i na mezinárodní úrovni. Poslední album je věnováno Ennio Moriconemu. Jedním z největších úspěchů italského tria bylo vítězství na prestižním hudebním festivalu Sanremo v roce 2015 s písní Grande Amore. Tento triumf jim otevřel dveře k účasti v Eurovision Song Contest stejného roku, kde obsadili třetí místo.

Lístky v sítích Ticketmaster a Ticketportal: www.ilvolo.cz

You may also like...