Rioja Gran Reserva od Marqués de Murrieta patří na vrchol žebříčku hodnocení nejlepších vín

Respektovaný časopis Wine Spectator přináší každoročně aktualizovaný seznam top 100 nejlepších vín. V roce 2020 se na samotný vrchol žebříčku dostala výjimečná Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial. Oceňované víno pochází z vinařství Marqués de Murrieta, jednoho ze dvou nejstarších vinařství v oblasti La Rioja.

Uveřejnění těch nejlepších vín podle respektovaného časopisu Wine Spectator je očekávanou událostí. Výběr top 100 vín je pravidelně aktualizován a doplňován již od roku 1988. Hodnocení probíhá na základě porovnání kvality, hodnoty a dostupnosti a nejvíce mohou vína obdržet 100 bodů. Na 1. místo se v aktuálním hodnocení mezi všemi víny dostala Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial z dílny španělského vinařství Bodegas Marqués de Murrieta z roku 2010 s hodnocením 96 bodů. Obecně je toto víno považováno za jedno z nejlepších v oblasti La Rioja a dostupné je pouze v těch nejlepších ročnících. Lahev na českém trhu pořídíte u distributora prémiových alkoholických a nealkoholických nápojů a vín Premier Wines & Spirits (www.1er.cz), vyjde vás na 3155 Kč.

Kromě toho, že se jedná o skutečně prémiové víno, na vás čeká komplexní a plná chuť, která se mísí s dlouhým kořeněným nádechem. Závěr vás potěší tóny sladkého dřeva. Zároveň však víno neztrácí svou suchou chuť. Plnost vína je podmíněna dlouhým zráním v sudu. Než byla Rioja Castillo Ygay Gran Reserva Especial uvedena na trh, zrála nejdříve po 30 měsíců v sudech z amerického dubu a pak ještě celých 36 měsíců v lahvi.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...