Roadshow Maďarské turistické agentury v České republice

Na konci července se uskutečnila úspěšná prezentace a roadshow Maďarské centrály cestovního ruchu s názvem „WOW Hungary”. Roadshow se uskutečnila ve třech městech – Ostravě, Brně a Praze. Účastníci workshopu se mohli setkat s maďarskými partnery a budovat užší vztahy. V Praze účastníky a návštěvníky přivítal velvyslanec Maďarska, jeho excelence pan Miklós Boros, proslov pak měla paní Fruzsina Zakariás, vedoucí mezinárodních vztahů Centrály cestovního ruchu. V uvedených třech městech se setkání zúčastnilo celkem 150 zástupců cestovního ruchu.

Česká republika je co do poštu návštěvníků zvláště důležitou zemí pro Maďarsko, jelikož z hlediska v počtu strávených nocí v ubytovacích zařízeních zaujímá třetí  místo.  Počet Čechů přijíždějících do Maďarska dosáhl v roce 2019 jeden milion. Kvůli pandemii Covid-19 se sice tento trend zastavil, ale očekáváme, že v následujících letech začnou Češi opět využívat bližší turistické destinace, jako například Maďarsko. Také mezi maďarskými zástupci byl velký zájem. Workshopu se jich celkem zúčastnilo 12:

Lázně Hajdúszoboszló, Lázně Hévíz, Hotel Park Inn Sárvár, Hotel  Spirit  Sárvár,  CK  Sinbad  Europe,  Thermal  Hotel Visegrád, CK Tour East Tour, Hotel Carbona Hévíz, Zeina Hotels Budapest, CK Aktiv Tours, Danubius Hotels /Ensana/ Paní  Magdolna  Fekete,  hlavní  konzultantka  představila účastníky a zároveň se snažila u české klientely probudit zájem o další zajímavé destinace v Maďarsku. Její prezentace je volně přístupná na stránkách  www.mojemadarsko.eu/kopie-z-aktualni- informace/.

Nejdůležitější událostí  roku 2021  v Maďarsku bude jednoznačně Světová výstava myslivosti. Centrálním výstavním místem bude veletržní areál Hungexpo v Budapešti, kde se akce uskuteční mezi 21. září a 14. říjnem 2021. Tady na více než 10.000 m2 bude k vidění mnoho maďarských a zahraničních vystavovatelů. Hlavními tématy budou vodní život, lovecké techniky, kulturní události, 1000 let v Karpatské kotlině. Již brzy budou k dispozici podrobnější informace v anglickém jazyce na stránce  https://onewithnature2021.org/, krátkou prezentaci výstavy najdete i na našich stránkách.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...