ROUVY bude hostit závody Visegrádské čtyřky

Cyklistické e-závody Visegrádské čtyřky, pořádané Cyklistickými svazy ČR (ČSC), Slovenska, Polska a Maďarska, se pojedou ve světové mobilní aplikaci pocházející z jižních  Čech – ROUVY. Série čtyř virtuálních cyklistických závodů Visegrad 4 eCUP startuje již zítra, a to závodem GP České republiky.

V4 eCUP je ucelený seriál mezinárodních virtuálních cyklistických závodů, který je historicky prvním evropským pohárem v e-sportu a probíhá v termínu od 11. ledna do 8. března 2022, kompletně na platformě ROUVY. Živé přenosy budou k dispozici na ROUVY Youtube Channel a ČSC Facebook page. V rámci české části závodu se pojede 39,5 km dlouhá belgická trasa mezi městy Francorchamp a Sprimont. Závody startují v 18:00 h. Komentátorskou dvojici bude zastupovat Tomáš Jílek s Martinem Hačeckým.

„Virtuální závody jsou v posledních letech čím dál oblíbenější. Naší platformu využívají uživatelé z celého světa, komunita čítá přes 700 000 sportovců od amatérů po profesionály. ROUVY je perfektní doplněk sportovní přípravy. V období různých omezení, ale hlavně během zimního období či při nepříznivém počasí cyklistům nabízíme velmi kvalitní formu tréninku. Vloni uživatelé najeli 83 milionů kilometrů, z toho Češi 3 miliony km,“ říká jeden ze zakladatelů a CEO ROUVY Petr Samek.

„Letos se nám povedlo povýšit celý seriál na mezinárodní úroveň. Oslovili jsme federace, které pořádají závody Visegrádské čtyřky na silnici a všem se myšlenka virtuálních závodů moc líbila. K dohodě došlo rychle a každý závod se tak pojede pod patronací dané země,“ uvedl prezident Českého svazu cyklistiky (ČSC) Ing. Petr Marek.

Atraktivní soutěž je otevřena jak profesionálům tak hobby cyklistům, kteří mohou změřit síly v mezinárodní konkurenci. Letos se očekává velmi početný peloton. Pro kategorii hobby cyklistů připravil ČSC ve spolupráci s ROUVY příjemný novoroční dárek v podobě volných voucherů pro předplatné na aplikaci ROUVY. Dva nejlepší hobby jezdci ze seriálu Visegradské 4 budou mít dokonce možnost startovat vedle vybraných profesionálů na mistrovství České republiky, na němž budou ti nejlepší i fyzicky přítomni a pojedou na jednom místě. Z virtuálních závodů se tak pozvolna stává regulérní cyklistická disciplína.

Virtuální cyklistické závody si získávají stále více příznivců i mezi profesionály. „V rámci zimní přípravy je to hlavně pro silničáře občas dobrá forma tréninku a také zpestření. Můžu si vybrat profil, jaký chci a slušně se u toho zapotím. Já osobně jdu radši v nepříznivém počasí na trenažer než ven, navíc mě hodně baví technologie, takže jsem fanouškem virtuálních závodů,“ řekl cyklista rakouské stáje Felbermayr – Simplon Wels Daniel Turek, který se stal premiérovým mistrem republiky ve virtuálním závodě: „Titulu mistra republiky si cením, i když to určitě neberu jako nejlepší výsledek sezóny. Ale pořád je to dres mistra a určitě ho budu chtít obhájit,“ dodal Turek.

V březnu na závody naváže ŠKODA eMČR 2022 – virtuální mistrovství České republiky v cyklistických závodech. Bude se jednat o druhé e-mistrovství ČR, částečně proběhne na trase jarní silniční klasiky Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. 

Přehled závodů a možnost přihlášení:

  1. závod – 11. ledna: V4 eCUP 2022 – GP CR: Francorchamp – https://rouvy.com/events/race/71881
  1. závod – 25. ledna: V4 eCUP 2022 – Slovak GP: Imola (Last Year WC) – https://rouvy.com/events/race/71882
  1. závod – 15. února: V4 eCUP 2022 – Polish GP: Laval, 2021 Tour de France TT – https://rouvy.com/events/race/71884
  1. závod – 8. března: V4 eCUP 2022 – Hungarian GP: Col du Aubisque – https://rouvy.com/events/race/71885
  1. závod – 22. března: e-MČR 2022, trasa závodu Velká Bíteš – Rosice – Velká Bíteš: – https://my.rouvy.com/virtualni-trasy/detail/45459

You may also like...