Salsita Software spolu s Extroverts nabízejí Klub pro zaměstnance k pronájmu

Softwarová společnost Salsita navázala spolupráci s kreativní digitální a produkční agenturou Extroverts. Cílem je propagace stylového klubu Salsita v Paláci Austria, který softwarová firma vybudovala nejprve jen pro své zaměstnance a nyní nabízí k pronájmu. Na podobě interiéru se podílel Pavel Fuksa, český grafický designér, ilustrátor a tvůrce reklamních kampaní.

Salsita Club se nachází v Paláci Austria na Andělu v Praze 5. Původní myšlenkou, která předcházela jeho otevření, bylo vybudování příjemného zázemí pro zaměstnance společnosti Salsita Software. „Úplně na začátku byla snaha získat více prostoru s ohledem na to, jak se společnost Salsita rozrůstala. Nakonec se nám podařilo vybudovat příjemný odpočinkový a konferenční prostor v suterénu paláce, který je škoda využívat jen pro interní firemní účely,“ popisuje Simona Tymichová ze společnosti Salsita Software.

Na otevření klubu spolupracuje společnost Salsita s kreativní digitální a produkční agenturou Extroverts. Cílem jejich spolupráce je podpořit propagaci a online komunikaci klubu, a také využít prostory pro jejich klienty a projekty. „Salsita club je zajímavé místo s nádechem tajemna, které je jako stvořené právě pro individuální kreativní koncepty různých akcí nebo privátních párty. Club má osobitý a živý design, který se dá jednoduše upravit podle potřeb samotných klientů,“ popisuje Lenka Halásová, majitelka agentury Extroverts.

Otevření klubu nejen zaměstnancům Salsita Software zkomplikovala situace spojená s pandemií COVID-19. „Společně s Extroverts chceme nyní informaci a vůbec myšlenku, že práce a zábava se nemusí nutně vylučovat, dostat do povědomí širší veřejnosti,“ doplňuje ke spolupráci Simona Tymichová. 

Jedinečný prostor, který „voní“ uměním

Prostor klubu Salsita navrhl architekt Michal Nováček. Záměrem bylo vytvořit útulné místo, ve kterém se každý bude cítit dobře a uvolní se, zároveň to bude místo živé. „Místo je samo o sobě unikátní a velmi silné. Jedná se o velkoryse klenutý podzemní prostor skvělý na koncerty. Ve své práci se vždy snažím skloubit designové kusy nábytku s artefakty z bazaru nebo starožitnými kousky. Mám rád, když prostor není jen praktický, ale je i krásný, překvapivý a vtipný,“ popisuje Nováček.

Nově příchozí hned zaujme barevná geometrická stěna, za kterou stojí známý český grafický designér, ilustrátor a tvůrce reklamních kampaní Pavel Fuksa, který byl v letech 2014, 2016 a 2018 zařazen na seznam 200 nejlepších ilustrátorů světa, časopisem Computer Arts pak mezi 30 nejlepších grafických designérů pod 30 let. „Inspirací mi byly odstíny chutí chilli papriček z celého světa a psychiku formující zážitky při jejich konzumaci. Zvolené tvarosloví vychází z organických elementů, vyskytujících se v přírodě. Vybraná barevná paleta skvěle doplňuje interiér, kde tvoří unikátní a jasně rozpoznatelné pozadí pro všechny druhy zážitků, které mohou znalci od podobně exkluzivního hudebně-kulturního klubu čekat,“ doplňuje designér klubu Pavel Fuksa. V dubnu 2019 byl tento projekt vybrán mezi nejlepší díla v kategorii Surface Design na portálu Behance, který sdružuje umělecké projekty z celého světa.

Díky všestrannému vybavení a ničím neomezené otevírací době nabízí zázemí pro akce všech typů – od snídaní, přes firemní prezentace a workshopy až po divoké večírky. Klub je vybaven barem, včetně profesionální zvukové aparatury se spoustou prostoru pro tanec a karaoke party. Nabízí také posezení, stolní fotbal, stolní tenis a dětské křídlo. 

„Jedná se o opravdu multifunkční prostor. V klubu současně probíhá také řada zájmových aktivit, jako jsou lekce hry na kytaru a na klavír, jazykové kurzy. Máme dokonce malou tělocvičnu s boxovacím pytlem, který se po těžkém dni může hodit,“ dodává Simona Tymichová.

You may also like...