Santiniho šifra odhalí v nové hře magická místa Koruny Vysočiny

Šest tajemných míst spojených s architektem Santinim, trocha napětí a potrápení mozkových závitů. To je v kostce scénář nové šifrovací hry z dílny destinační společnosti Koruna Vysočiny. Hra Santiniho šifra cílí na malé i velké.

Symboly, tvary, písmena, čísla nebo šifry se ukrývají na šesti místech v srdci Vysočiny propojených díly Jana Blažeje Santiniho Aichela. „Šifrovačka zavede hráče do Zvole, Bobrové, Obyčtova, Ostrova nad Oslavou, Pohledu a Žďáru nad Sázavou. Fasády kostelů, kamenné sochy nebo lesní zátiší pomůžou k vyluštění 27 úkolů a na jejich konci se skrývá vzkaz Santiniho šifry,“ vysvětluje David Štěpánek z Koruny Vysočiny.

Luštitelé tak budou moct obdivovat kostel sv. Václava ve Zvoli, nebo barokně přestavěný kostel v Bobrové, který zaujme opačnou orientací kostelní věže, než je obvyklé. V Obyčtově uvidí kostel na půdorysu želvy jako symbolu stálosti ve víře, v Ostrově nad Oslavou zase zájezdní hostinec ve tvaru W. Klášter cisterciaček přestavěný na zámek a areál poutního místa Svatá Anna čeká na hráče v Pohledu a celou šifru uzavírá památka UNESCO poutní kostel sv. Jana Nepomuckého.

Trasa šifry umožňuje pohyb na kole, pěšky, veřejnou dopravou nebo autem. Zúčastnit se může jak jednotlivec, tak skupina jakéhokoli věku. Úspěšní luštitelé vymění řešení šifry s průvodcem v kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře nebo v informačním centru Zámku Žďár nad Sázavou za drobnou odměnu,“ doplňuje Štěpánek.

Tištěný průvodce je od 24. června k dostání v turistických informačních centrech v Bystřici nad Pernštejnem, Novém Městě na Moravě, Nedvědici, Žďáře nad Sázavou, Zámku Žďár, Sněžném a Šiklandu a také na pokladně Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Další informace naleznete na www.korunavysociny.cz.

You may also like...