SAP se stává partnerem inovativní programátorské školy 42 Prague

Společnost SAP, přední poskytovatel podnikového softwaru a řešení pro oblast řízení podniku, se stala jedním z partnerů nové vzdělávací instituce 42 Prague. Tato spolupráce bude zaměřena na podporu a rozvoj talentovaných studentů v oblasti informačních technologií a podnikání.

„Česká republika má v IT velký potenciál. Máme tu vývojová centra světových firem a ve výchově nových IT talentů jsme na tom lépe než průměr EU. Stále je to ale málo. Proto SAP v Česku i globálně podporuje iniciativy, které nabízí školení či certifikace v oboru, abychom pomohli organizacím v soukromém i veřejném sektoru fungovat efektivněji a připravit se na budoucnost,“ říká Michal Říha, vedoucí oddělení podpory prodeje SAP pro Česko a Slovensko. „42 Prague nabízí inovativní přístup ke vzdělávání, který reflektuje potřeby moderní doby, protože z IT se stává neoddělitelná součást byznysu a digitální dovednosti bude brzy potřebovat každý z nás,“ dodává.

Právě potřebu praktických zkušeností a know-how z oblasti podnikového softwaru vyzdvihuje na partnerství výkonná ředitelka 42 Prague, Daria Hvížďalová: „SAP díky jejich špičkovým řešením a letité znalosti v oblasti podnikových procesů skvěle doplňuje naše rozmanité portfolio partnerů a poskytuje nám příležitost se seznámit s nejnovějšími inovacemi na trhu. Těšíme se na společné projekty, které poskytnou našim studentům příležitost získat praktické zkušenosti a připraví je na budoucí kariéru v oboru IT“.

42 Prague je mezinárodní nezisková škola, která se zaměřuje na výuku programování a softwarového vývoje. Je součástí globální sítě École 42, působící ve více než 20 zemích po celém světě. Studium je bezplatné a zaměřuje se na praktické dovednosti, které jsou vedeny prostřednictvím projektového vzdělávání bez učitelů a pevného vzdělávacího rozvrhu. Škola se pyšní netradičním přístupem k výuce a silným zaměřením na týmovou práci a učení od spolužáků.

You may also like...