Šardžá – ideální rodinná dovolená

Jako ideální destinace pro rodinnou dovolenou je emirát Šardžá, třetí největší ze sedmi Spojených arabských emirátů.

Šardžá uspokojí jak zájemce o pobyt u moře, tak příznivce kulturních památek: je zde přes 20 muzeí (kaligrafie, námořnictví, astronomie,…) téměř 500 mešit a osm zdejších památek čeká na zápis do seznamu UNESCO. Moderní nákupní centra i tradiční tržiště („souk“) nabízejí barvité nákupní možnosti, od koberců a koření až po módu a elektroniku.

Šardžá má velmi rozmanitý krajinný reliéf. Jako jediný emirát má pobřeží na východní i západní straně státu – v Arabském a v Ománském zálivu. Kromě koupání je tu možné provozovat pěší turistiku v horách, užívat si vynikající gastronomie, hrát golf, navštěvovat festivaly, podnikat výlety terénním vozem do pouštních dun, pádlovat na kajaku mangovníkovými porosty, létat na paraglidu či jezdit na kole nebo na koni. Dovolená se ovšem musí obejít bez alkoholu – Šardžá je striktně „suchý“ emirát. Jestliže si však k večeři chcete dopřát víno nebo se osvěžit točeným pivem, tak do sousedního emirátu Dubaj je to asi dvacet minut cesty…

Co je možné navštívit a zažít v emirátu Šardžá? 

Nábřeží Al Buhaira
Na nábřeží Al Buhaira stojí mešita Al Noor (shjculture.com), kterou je možné si prohlédnout v rámci prohlídek pro nemuslimy (každé pondělí, 10 h). Na nedalekém ostrově Al Noor (alnoorisland.ae) najdete Pavilon literatury a řadu uměleckých děl, včetně známého objektu Ovo. V Motýlím domě na ostrově se seznámíte s více než stovkou druhů exotických motýlů.

Nábřeží Al Majaz
Nádherná parková pobřežní promenáda (almajaz.ae), kde se často konají kulturní akce, včetně projekcí a ohňostrojů. Rodiny s malými dětmi zaujme vodní park, dětské hřiště a jesle.

Nakupování
Kouzlo nakupování zažijete na některém z rušných trhů („souk“), které odkazují na bohatou obchodnickou minulost i přítomnost emirátu. Jednou z nejstarších tržnic je Souk Al Arsah v samém centru města. Ústřední tržnice (Central Souk) je výrazná budova s modrými střechami a mřížovými okny a uvnitř nakoupíte šperky, koberce i elektroniku. Další významné tržnice jsou Souk Al Bahar a Souk Al Shanasyiah. Nakupování v Šardžá však kvete nejen na tradičních místech: radost sobě i blízkým můžete udělat v některém z moderních nákupních center („mall“).

Gastronomie
Mezinárodní i místní restaurace najdete na nábřeží Al Majaz. Za špičkovými gastronomickými zážitky zamiřte do čtvrti Al Quasba, kde místní restaurace stojí vedle podniků známých světových značek a kde můžete ochutnat pokrmy celého světa. V ulicích Al Meena a Al Marija si pochutnáte na íránské, pákistánské a irácké kuchyni na příznivé ceny. V tržnicích pak nezapomeňte na místní pokrmy: doporučujeme machbous (kořeněné maso s rýží) a ghouzi (jehněčí pečeni nadívanou oříšky a kořením).

You may also like...