Sedmé narozeniny Rockového světa se slaví v klubu Vagon na Národní

V sobotu 5. října se bude v pražském klubu Vagon na Národní třídě slavit. Na sedmé narozeniny zve své příznivce a čtenáře hudební portál Rockový svět: přichystal pro ně koncert, na kterém vystoupí dvě špičkové kapely. Ze Slaného přijede mladá ambiciózní parta The BladderStones a potom zahraje legenda československého bigbítu Energit, která se na naší bigbítové scéně pohybuje už od roku 1973.

Narozeninový koncert uspořádal Rockový svět poprvé v roce 2106. „Tenkrát šlo o spontánní nápad, jehož hlavním smyslem bylo představit pražskému publiku výbornou kapelu Janovec & Čilimník, která málokdy opouští hranice východočeského regionu,“ říká zakladatel a editor portálu Luboš Hnát. Hrálo se ve stejném klubu, v němž se uskuteční i letošní oslava – ve Vagonu.

Loni se párty se uskutečnila v kultovní restauraci Klamovka a fanouškům se opět představila zmíněná skupina z Ronova nad Doubravou a také pražské trio Blues Amplified. „To bylo trošku hektické, neboť jsme prostor sháněli na poslední chvíli a na Klamovce nám vyšli vstříc,“ vzpomíná Hnát. Během koncertu bylo vystaveno několik fotografií blízké spolupracovnice Rockového světa Áji Dvořáčkové, která vloni nečekaně zemřela.

Nyní se tedy oslava přesouvá na původní místo. Hnát zmiňuje tyto důvody: „Prostředí ve Vagonu je pro náš koncert příhodnější. Klub má výhodnou polohu v samém centru města a navíc jde o oblíbený podnik rockerů.“

BladderStones jsem poznal zhruba před rokem, a protože se mi moc líbili, pozval jsem je do Vagonu. Energit považuju za naši nejlepší bluesrockovou skupinu. Je pro mě velkou ctí, že přijala pozvání a zahraje na letošní oslavě,“ vysvětluje šestačtyřicetiletý rodák z Třemošnice, který se coby novinářský samouk prosadil v nemalé konkurenci rockově zaměřených webovek.

Výjimečný dvojkoncert si lze ve Vagonu užít 5. října od půl deváté večer, hrát se bude zhruba do půlnoci. Vstupenky za 250 korun budou k dostání přímo na místě. Už teď je mimochodem jisté, že Rockový svět, který se těší stále větší oblibě, bude svou existenci slavit rok co rok.

Miloš Pelikán

You may also like...