Šéfem za pár minut: Máte chuť na pečené papriky, blanket nebo stripsy?

Oblíbený pořad televize Prima Šéfem za pár minut přináší neotřelý pohled na vaření. Když své síly spojí Zdeněk Pohlreich s Danielem Combim, výsledkem může být jediné: oslnivá kuchyně v každé rodině. Diváci mohou sledovat skvělé tipy na rodinné vaření ze surovin, které stoprocentně mají doma, už 14. listopadu v 10.15 na Primě.

Zdeněk Pohlreich tentokrát začne asi nejoblíbenějším pokrmem českých rodin, tedy řízky alias stripsy: V čem je bude obalovat, aby získaly světový šmrnc a dokonale vyváženou chuť s mírně orientálním nádechem? V jeho podání budou takové, že jim nikdo neodolá. Co vy?

Telecí blanket půjde na řadu, respektive do přípravy, jako druhý. Jde o průsečík francouzské a české kuchyně, a jak tvrdí Zdeněk, právě přípravou takového pokrmu kdysi začínal ve francouzské restauraci. A uvědomil si, že v jednoduchosti je krása. Navíc na přípravu takového jídla není třeba drahé maso. Stačí hrudí či plec a lahůdka je na stole.

Daniele Combi tentokrát sáhne po tradičním sicilském receptu a připraví ciambelline al pistacchio. Jestli si je neumíte představit a nechce se vám čekat do vysílání pořadu, můžeme prozradit, že se jedná o donuty v italském provedení. Velmi jedlé donuty. Dobrou chuť a kávu k nim.

Kdybyste i tak, po výše uvedených dobrotách, měli ještě hlad, má Šéf další variantu rychlého pokrmu v rukávu. Připravte si pečené papriky s kuskusem. Aneb jak říká Šéf: „Je to taková bleskovka, když spíž zívá prázdnotou a vy máte chuť na něco, co vám nedovezou jiní, ale co si připravíte sami“.

Uvařte si přesně podle chuti, podle Šéfa a pro radost. Přesně takový má být pocit, když kuchyni opouštíte. Radostný z toho, že se vám zase podařilo skvěle si zavařit. A s tím Šéf rozhodně souhlasí. S čím ještě a jaké jsou jeho tipy?

Sledujte novou řadu oblíbeného Šéfa a vařte jako on. Svižně, chutně, zdravě a s nápadem. I vy se totiž můžete stát Šéfem za pár minut. Také druhá série oblíbeného pořadu bude zaměřena na jednoduché a tradiční pokrmy, které z rukou mistra chutnají vždy skvěle a každý je zvládne stejně dobře jako on! Osm dílů špičkové kulinařiny v domácích podmínkách, všechny budou velmi pestré a nabídnou divákům různé varianty pokrmů. Zdeněk začne tzv. startérem, což představuje například předkrm, polévku či něco „do ruky“. Poté uvaří plnohodnotný hlavní chod a závěrem připraví pokrm ve stylu light kuchyně pro ty, kteří ještě nemají dost, ale zároveň se nechtějí přejídat.

Ve všech dílech si diváci snadno ověří, že při domácím vaření nemusí jít o dřinu, ale že to může být opravdu radost. Navíc umění, které bude chváleno celou rodinou. A v neposlední řadě i peněženkou. Protože když se na přípravu jídel a fungování kuchyně podívají jako šéf, zbytky na vyhození zkrátka nebudou. Navíc – jídlo okořeněné spoustou humoru chutná nejlíp.

Připravte si s námi dobroty, které si mlsné jazýčky vaší rodiny zamilují.

You may also like...