SENCOR kavárna – vyberte si kávu podle své chuti

Dnešní domácí automatické kávovary pouhým stiskem tlačítka připraví právě takovou kávu, kterou máte rádi, ať už je to espresso, menší ristretto, dvojité doppio nebo varianty s použitím mléka – capuccino nebo café latté. Mezi takové patří například SENCOR SES 9200, který zvládne připravit kávu i s použitím alternativního, například mandlového nebo sójového, mléka. Úzké automatické espresso, které je široké jen 180 mm, díky tlaku 19 barů vytvoří vždy výbornou kávu s dobrou pěnou (cremou). Je vybaven zabudovaným mlýnkem, na kterém se jednoduše nastaví hrubost mletí kávy podle toho, jak je upražená a v jaké se nachází kondici. Součástí SES 9200 je tritanová nádoba (bez BPA), do které lze nalít normální i alternativní mléko a kávovar z nich pak našlehá mléko do cappuccina a dalších kávových variací.

Ti, kteří si rádi své espresso připravují ručně, si oblíbí poloautomatický pákový kávovar SENCOR SES 4050SS s tlakem čerpadla až 20 barů a programy na klasické Espresso, Double Espresso, Cappuccino, Latté. Poloautomatické espresso má i funkci napěnění mléka. Na jeho horní desce je možné si hrnky na přípravu kávy předehřát a filtru určenému pro dvě dávky espressa je možné zvolit přípravu dvou káv najednou. Elegantní tělo v nerezu a černé barvě se navíc hodí do každé moderní kuchyně. 

Třetí skupinou kávovarů jsou tzv. „překapávače“. Ty dnes mohou být vybaveny mlýnkem a vyrábět tak filtrovanou kávu přímo z čerstvě namletých zrn. Výhodou tohoto typu kávovarů je, že dokáží připravit několik šálků kávy najednou. Kávovar SENCOR SCE 7000 navíc dokáže kávu po dobu 35 minut po dovaření udržet horkou a díky pojistce si ji lze nalít kdykoliv během procesu přípravy. Pokud se totiž 1,5 l velká nádoba z kvalitního skla v průběhu přípravy z kávovaru vyndá, přístroj automaticky pozastaví tok kávy a obnoví jej až po opětovném vložení konvice. SENCOR SCE 7000 připraví 2 – 12 šálků kávy a jeho obsluha je velmi jednoduchá i díky přehlednému LCD displeji. Oceňovanou vlastností je možnost nastavit start na konkrétní čas – třeba 15 minut před zazvoněním ranního budíku.

Pokud milujete kávu na způsob latté macchiato nebo cappuccino musíte mít v šálku krásně nadýchanou pěnu. Pokud nemáte přístroj, který automaticky nebo tryskou pěnu připraví, neztrácejte hlavu. Máme řešení. Pěnu jednoduše vyrobí SENCOR napěňovač a ohřívač mléka SMF 4000. Může jen pěnit nebo jen ohřívat nebo obojí, a dokonce ohřeje mléko v režimu Baby na teplotu, která je bezpečná pro požití dítětem. Napěňovač a ohřívač mléka funguje na principu indukce. Termostatem řízená výsledná teplota 68 °C zajistí optimální teplotu pro požití mléka i zabraňující přehřátí mléka. Povrch přístroje je nepřilnavý, z nerezové oceli.  Tento materiál zabraňuje připálení mléka, usnadňuje čištění a lze jej mýt v myčce. Pro bezpečné a bezproblémové užívání má napěňovač a ohřívač SENCOR SMF 4000 graficky znázorněnu rysku maximálního množství mléka, přepínač ON/OFF se světelným indikátorem i zvukovým indikátorem provozu a čidlem zamezujícím automatickému přehřátí. 

You may also like...