Seriály určují módní trendy

Jistě, seriál si vybíráte podle žánru, je ale také fakt, že i na detektivku se chcete dívat jako na stylovou inspiraci. Stejně tak na komedii, případně na drama. A přesně takové seriály vás mohou bavit nejen na placených kanálech, ale i v televizi. Zkuste podzimní novinku na Prima LOVE.

Zažité stereotypy tvrdí, že seriály mají být plné emocí. Což je jistě pravda, pokud jsou ale okořeněny také skvělým designem oblečení, je to třešnička na dortu, kterou se vyplatí sledovat. Některé seriály mají styl prvoplánově v zadání, jiné k němu uzrají jen tak mimochodem a postupně se stávají ikonickou záležitostí, jejíž sledování je zkrátka trendy. Problémem je, že některé seriály, které jsou ikonickými nositeli stylu a jejich kostýmy jsou výpravné, jsou mnohdy odborníky považovány za povrchní, což ale nemusí být pravda.

Jak vysvětluje kouč PhDr. Milan Šmíd: „Seriály nejsou jen záležitostí k zabití času a je fajn, když producenti pochopí, že mohou svým dílem sdělovat i něco jiného, než cestu za velkou láskou, případně kariérním postupem. Odjakživa se lidé rádi dívají na krásné věci a stejně tak, jako muž obdivuje na silnici luxusní auto a sní o něm, že si jej jednou pořídí, může to samé u seriálu dělat i žena. Jen sní o oděvech hlaní hrdinky. Proto je jasně skvělým marketingovým tahem, když módní značka, která se chce prosadit na trhu, obléká film nebo seriál. Respektive hlavní hrdiny. Efekt je stejný, jako když si člen britské královské rodiny na sebe obleče kousek z módního řetězce a ten je následně okamžitě vyprodán. A seriály fungují stejně.“

Pokud se chcete mrknout na kousek, který vás pobaví, ale také je stylovým dílem, které je pastvou pro oči, určitě by vám neměl uniknout humorný i dramatický příběh z konce elegantních 60. let dvacátého století, navazující na úspěšný španělský seriál Velvet. Tedy Velvet – Návrat, na Prima LOVE. Módní návrhářka, která tři roky žila v New Yorku, si chce konečně splnit velký sen. Podaří se jí vybudovat butik v mondénní Barceloně a proslavit se po celém světě?

Zlatá šedesátá jsou v plném proudu a módní návrhářka Ana Rivera se po třech letech vrací z New Yorku splnit si svůj velký sen: rozšířit exkluzivní obchod z historického Madridu do Barcelony. S pomocí svých přátel otevírá nový butik přímo na rušném, ikonickém bulváru Paseo de Gracia. Jejich cílem je vybudovat značku, která se proslaví po celém světě – aby každý, kdo vejde do obchodu se značkou Velvet, okamžitě poznal, kde je, vždy našel nejžhavější módní trendy a dočkal se stejné péče nezávisle na tom, v jakém je zrovna městě… Jenže velké sny si nelze splnit bez překonání velkých překážek. A tak začíná humorný i dramatický příběh, ve kterém nechybí pořádný kus romance ani elegance.

Seriály, které inspirují, jsou velkou vášní také herečky Alice Bendové: „Miluji výpravné kostýmní seriály. Při jejich sledování mám pocit, že se dívám na malá umělecká díla a že vlastně nemusím do galerie,“ směje se herečka. „Mám ráda styl, takže v seriálech tohoto typu také čerpám inspiraci. A když hýří barvami, je to dokonalá slast a přiznám se, že občas zapomínám i sledovat děj.“

Dalšími kousky, které stylové jsou a vaší pozornosti by neměly uniknout, jsou například Sex ve městě, Milenky, případně Kravaťáci. Je skvělé mít příležitost oprostit se od starostí, nic neřešit a do detailu si vychutnávat pouze kostýmy a zápletky, které většinou dobře dopadnou. Podzimní měsíce k takové formě relaxu přímo svádějí.

You may also like...