Servisy Toyota a Lexus fungují v režimu bezkontaktního předávání vozů

Všechny autorizované servisy značek Toyota a Lexus od pondělí 1. března fungují v režimu bezkontaktního příjmu vozů i jejich předávání zákazníkovi. Důvodem je zpřísněné protiepidemické nařízení vlády z minulého týdne.

Prodej vozů zůstává ve stejném režimu jako dosud, tedy showroomy jsou i nadále pro zákazníky uzavřené, komunikace s nimi probíhá pouze telefonicky nebo přes online showroom.

„Stejný režim u servisních služeb fungoval i loni během první uzávěry v březnu. Klienti nyní nemají přístup do provozovny servisu a veškerá komunikace se zákazníkem se uskuteční ve venkovních prostorách za přísného dodržení všech hygienických opatření a s minimem osobního kontaktu,“ uvedl generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Servisní služby nově nejsou přímo uvedeny ve výjimkách ze zákazu poskytování služeb. Ministerstvo průmyslu a obchodu nicméně potvrdilo, že servisy mohou poskytovat služby dále, pokud bude zamezený přístup zákazníka do provozovny.

Kontakt se zákazníkem musí být zcela omezen pouze na předání vozidla ve venkovních prostorách za dodržení všech obecných hygienických pravidel, kde se případně i podepíší zakázkové listy a další náležitosti. Pro omezení kontaktu s ostatními zákazníky a plynulý chod servisů se doporučuje telefonické objednání.

You may also like...