Šest premiér Peugeotu ve Vindyšově továrně

Vindyšova továrna v Radotíně nazvaná podle původního majitele Josefa Vindyše se otevřela roku 1910 a proslavila se především výrobou tělocvičného nářadí. Do světa odsud proudily šplhací tyče, bradla, kozy či žíněnky, které dodnes najdeme v některých tělocvičnách a Sokolovnách. Nyní je zde po rekonstrukci multifunkční centrum, v němž se snoubí gastronomie, kulturní akce a specializované obchody se sportovním a dětským sortimentem. 

Právě do těchto míst pozvalo české zastoupení Peugeotu novináře na největší mediální prezentaci letošního roku. Šéf českého zastoupení Marco Venturini představil hned několik novinek. Hlavním tahákem byla nová verze vozu 3008, k vidění byly také modely Rifter a Traveller a k tomu dodávky Partner, Expert a Boxer. „V loňském roce se nám nedařily prodeje podle představ, neměli jsme dostatek vozidel z výroby. Letos ale, pokud půjde výroba podle plánu, můžeme registrovat až 8500 aut,“ řekl Marco Venturini s tím, že „roste zájem u soukromníků i flotilových manažerů. Nedávno jsme například s modelem 2008 vyhráli tendr Zlínského kraje. Zájem je i o nový Rifter, už teď evidujeme 1000 klientských objednávek.“


Bestseller značky v novém

Hlavní novinkou letoška má být nová verze modelu 3008, která nabídne několik variant včetně plně elektrického pohonu, plug-inu a mild hybridního pohonu. Vůz se poprvé objevil na trhu v roce 2011, od té doby získal více než 1 320 000 zákazníků ve 130 zemích. Jeho poslední facelift se konal v roce 2021. Peugeot 3008 se vyrábí v továrně v Sochaux ve Francii, je prvním modelem, který využívá novou platformu STLA Medium skupiny Stellantis slibující pro elektrickou verzi dojezd až 680 kilometrů, dobu nabíjení 30 minut a online služby (například aktualizace „Over The Air“).

Nový Peugeot 3008 je neodmyslitelnou součástí elektrické budoucnosti značky. Kromě různých variant elektropohonu využívá model 3008 také plug-in hybridní a mild-hybridní pohon. Tento nový vůz právě přichází na český trh. Základem nabídky budou dva stupně výbavy: Allure a GT, se třemi plně elektrickými pohony (210 k, 230 k s dlouhým dojezdem a 320 k se dvěma elektromotory a pohonem všech kol) a dvěma hybridními pohony (plug-in hybrid a mild-hybrid). Peugeot s modelem 3008 posunul na zcela novou úroveň klíčové aspekty jako kreativní design, Tento nový vůz má být vyjádřením základních hodnot značky: Allure, Emotion, Excellence. 

Nový Peugeot 3008 startuje v akci na 749 000 korunách, prodeje má podpořit operák pro soukromníky s nízkými splátkami.

Bohumil Brejžek
Foto Peugeot

You may also like...