Skladby klavíristy Ivo Kahánka s Bamberskými symfoniky byly nominovány na BBC Music Magazine Award

S nahrávkou klavírních koncertů Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů slaví klavírista Ivo Kahánek s Bamberskými symfoniky a dirigentem Jakubem Hrůšou úspěchy od samého vydání (BBC Radio 3 Disc of the Week; BBC Music Magazine Recording of the Month; Choix de Classique HD). Nyní byla vybrána mezi tři alba nominovaná na BBC Music Magazine Award v kategorii „Concerto“. BBC Music Magazine Awards jsou vyhrazené pouze klasické hudbě a na rozdíl od většiny jiných prestižních cen zde o vítězi jednotlivých kategorií rozhoduje prostřednictvím internetového hlasování široká veřejnost po celém světě.

Veřejné hlasování probíhá od 16. ledna do 19. února 2020 na: musicmagawards.awardsplatform.com/entry

Už na první pohled je jedním z významných atributů nahrávky Klavírních koncertů Dvořáka a Martinů výjimečná konstelace interpretů. Český dirigent i sólista a německý orchestr, který má ve své DNA český zvuk. Všechna tři jména silně rezonují v evropském i světovém kontextu. Symbolický význam má pak volba repertoáru: Bohuslav Martinů svůj Klavírní koncert č. 4 „Inkantace“ (zaříkávání) psal v New Yorku na sklonku života, kdy bylo zřejmé, že už se domů nikdy nevrátí. Snímek Dvořákova Klavírního koncertu je jedním z nejpřesvědčivějších návratů k původní skladatelově verzi díla, opouštějící „efektní a virtuózní vylepšení“ pozdějších upravovatelů. Nahrávku vydal koncem září 2019 Supraphon s podporou Nadace Bohuslava Martinů.

Celkem jednadvacet CD, které byly nominovány, jsou z loňské produkce sedmnácti významných vydavatelských společností z celého světa. Nominace jsou rozděleny do sedmi kategorií (instrumentální, komorní, orchestrální, chorální, vokální, operní a koncertní) a představují to nejlepší z více než 1 500 nahrávek recenzovaných v BBC Music Magazine v průběhu uplynulého roku. Mezi hvězdnými interprety nominovaných nahrávek se letos objevila jména jako Gidon Kremer, John Wilson, Kirill Gerstein, Sabine Devieilhe, Sandrine Piau, Alina Ibragimova, Vilde Frang, Olivier Latry, Kremerata Baltica, Boston Symphony Orchestra, Royal Stockholm Philharmonic Orchestra, či Choir of Merton College Oxford. Ceny budou již tradičně vyhlášeny 22. dubna 2020 na slavnostním galavečeru BBC Music Magazine Awards v Kings Place v Londýně.

Oficiální stránky umělců:
ivokahanek.cz
jakubhrusa.com
www.bamberger-symphoniker.de

You may also like...