Výstava Jiřího Mocka a Ivana Krále KRAJINOU TAJEMNOU

Vernisáž v Galerii 4P zahájila společnou výstavu obrazů Jiřího Mocka a fotografií Ivana Krále. Zahájení výstavy se zúčastnila skupina Changes pod vedením M. Vitáskové ze ZUŠ Praha 9. Úvodní slovo pronesl akademický malíř Josef Velčovský.

Malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor Jiří Mocek se narodil 16. 12. 1945 v Praze. Studoval scénickou techniku u J. Šáchy na SUPŠ v Praze. Je imaginativním malířem, jeho obrazy se přibližují malířské poetice verismu a nové věcnosti. Z počátku byly naplněny pocity nejasné úzkosti, později nacházel východisko z tísnivých pocitů v poetických obrazech lidí a ničím nepřikrášlené přírody. V roce 1968 vznikla série kreseb (Politická realita) a obrazů jako reakce na sovětskou okupaci, po níž v roce 1970 následovala série Deníkové záznamy. Od roku 1972 začal spolupracovat jako ilustrátor s nakladatelstvím Mladá fronta, Československý spisovatel, Albatros a časopisy. 

Fotograf Ivan Král je narozen 25. června 1955 v Praze. V roce 1983 byl na základě předložených prací přijat do Fondu výtvarných umělců a od té doby působí jako nezávislý umělecký fotograf. V roce 1991 založil svoji firmu – Nakladatelství KRÁL, ve které vydává autorské i zakázkové obrazové publikace a nástěnné kalendáře. Jako fotograf se nejvíce zaměřuje na architekturu staré Prahy a českou krajinu. V roce 2000 vydal vlastním nákladem autorskou obrazovou publikaci Naše Praha oceněnou v témže roce Ministerstvem kultury ČR jako kniha roku. Reprezentační nástěnné kalendáře pro IPB, ČNB, ČMSS, Bank Austria Creditanstalt, PRE, ŠkodaExport, Diplomatický servis, Národní knihovnu Praha a další.

Výstava se koná do 14. února 2020. Otevřeno po – pá od 9.00 do 17.00. Vstup volný.

Občerstvení na vernisáži zajistil Měšťanský pivovar Kutná Hora, který podpořil vernisáž svým nejlepším produktem Zlatou 12 za studena chmelenou a připravil pro oba umělce pivní dárky.

Galerie 4P, přízemí budovy Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, Dolejškova 3, Praha 8.

Foto: Petr Brodecký

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...