Skupina Pale Fire Capital koupila španělský srovnávač pojištění Arpem

Česká investiční skupina Pale Fire Capital koupila většinový podíl ve španělské firmě Arpem Networks S.L. se sídlem v Madridu, která provozuje srovnávač pojištění Arpem.  Investiční skupina PFC nyní v Arpem ovládá 83 %. 

PFC tak navazuje na dlouholetou tradici  v oblasti online poijištění, s níž má mnohaleté zkušenosti – investoři PFC původně vybudovali českou jedničku ePojisteni.cz, na Slovensku pak Superpoistenie.sk. Do svého portfolia nedávno přidali polský srovnávač pojištění Mubi, nyní na řadu přichází další, tentokrát španělský srovnávač pojištění Arpem. Ten se zaměřuje na pojištění aut, motocyklů a dodávek a nabízí porovnání produktů více než 25 globálních hráčů, mezi něž patří například Allianz, Axa, Generali, Direct, Regal a mnoho dalších.

Většina srovnávačů ve Španělsku umožňuje klasifikovat produkty podle ceny pojištění, u Arpemu existuje možnost vybrat si svou pojistku podle kvality jejího krytí, a to díky jedinečnému a nezávislému bodovacímu systému. Díky investici PFC se můžeme soustředit na další rozvoj platformy, na IT vývoj, růst portfolia, procesy, ale i třeba nábor a mnoho dalších věcí tak, aby pro zákazníky byly naše služby co nejvíce komfortní,” uvedl Javier Moltó Llarena, spolumajitel a CEO Arpem.

Pokračujeme v psaní příběhu, ve kterém jsme obzvláště silní. Po vybudování jedničky ve srovnání pojištění v Čechách a na Slovensku se nám daří i na polském trhu a další náš krok vede na jeden z největších evropských trhů do Španělska. Vnímáme obrovskou příležitost zjednodušit nákup pojištění online prostřednictvím plnohodnotného online procesu, který obslouží zákazníka na jednom místě a bez potřeby část procesu řešit se srovnávačem a část s pojišťovnou,“ komentuje transakci Dušan Šenkypl, partner PFC.

Aby srovnávač Arpem zákazníkům usnadnil orientaci a ušetřil čas, navrhli nástroj, který během několika vteřin uživatelům řekne, jaká pojistka je pro ně ta nejlepší.

Investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), která sází na e-commerce a technologie a s těmito oblastmi má velmi bohaté zkušenosti, má nyní v portfoliu téměř 30 firem – například FAVI, Aukro, ROUVY, MUNIPOLIS, Scuk, AG Data, Mubi, DayTrip, Team IT a mnohé další. Skupina se také nedávno otevřela drobnějším investorům prostřednictvím dluhopisové emise.

You may also like...