Slavnostní průvod vojsk projde v pátek Prahou 6

Téměř tisícovka vojáků v dobové zbroji včetně bubeníků a trubačů bude pochodovat Prahou 6 u příležitosti 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Akce se uskuteční v pátek 18. září v 18 hodin.

U Písecké brány, kde průvod začíná, bude hrát historická kapela a diváci budou svědky řazení vojsk. Očekává se účast necelé tisícovky mužů, přičemž české nadšence vojenské historie by měli doplnit i jejich kolegové ze zahraničí (např. ze Slovenska, Maďarska, Rakouska, Německa či Polska). Vojáci společně s trubači a bubeníky zamíří v 19 hodin z Písecké brány a dále budou pokračovat kolem Mariánských hradeb k parku Maxe van der Stoela. Zde bude již připraven bohatý doprovodný program: zazní dobové písně a zpěvy a rovněž bohoslužba slova.

Akci pořádá skupina Rytíři Koruny české za podpory městské části Praha 6, hlavního města Prahy a dalších partnerů. Za Prahu 6 se akce mj. zúčastní starosta Ondřej Kolář a místostarosta Jan Lacina, který je zodpovědný za oblast kultury, sportu a volného času. Na slavnostní průvod vojsk volně naváže velkolepá rekonstrukce bitvy na Bílé hoře, jež proběhne o víkendu 19. a 20. září na pláni u obory Hvězda.    

Přijďte se podívat na jedinečný vojenský pochod a nasajte specifickou atmosféru, jež byla před 400 lety cítit v předvečer velké bitvy.  

18. 9. – Historický průvod vojsk v předvečer bitvy

18:00 – Řazení jednotek
19:00 – Začátek průvodu od Písecké brány
20:00 – Příchod do parku Maxe van der Stoela a doprovodný program

19. a 20. 9. – Rekonstrukce bitvy na Bílé hoře 

12:00 – Začátek doprovodného programu
15:00 – Rekonstrukce bitvy
22:00 – Konec akce

Organizátoři v koordinaci s bezpečnostními složkami připravili systém odpovídající aktuálním vládním opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...